Gdzie warto zastosować tapety w paski?

0
646

Bardzo popularnym rozwiązaniem na dekoracje ścian w pokoju są tapety w paski. Taka aranżacja przestrzeni nie tylko doskonale wpisuje się w klimat mieszkania, ale znacząco może podkreślić wygląd konkretnego pomieszczenia. W jakich wnętrzach zastosować taką tapetę i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru czy umieszczania na ścianie?

Czym charakteryzują się tapety w paski?

Tapety w paski pionowe lub poziome od wielu lat są ulubionym rozwiązaniem dekoracyjnym w naszym kraju. Taka tapeta ma wiele ciekawych właściwości i jest w stanie skutecznie zmienić proporcje konkretnego pokoju. Najlepszym przykładem są tapety z pasami pionowymi, które potrafią sprawić, że ozdobione nimi wnętrze będzie wydawać się optycznie większe.

Warto również wspomnieć o tym, że dobrze dopasowana tapeta w paski pozwoli nabrać pomieszczeniu unikalnego i eleganckiego klimatu. W ten sposób można podkreślić wygląd mebli czy różnego rodzaju dodatków znajdujących się w pokoju.

Jak wykorzystać tapetę w paski do dekoracji ściany?

Na początek warto ustalić jakich błędów należy unikać przy dekoracji ściany tapetą w paski. Oczywiście jest to produkt, który bardzo korzystnie wpływa na wystrój wnętrza, ale ze względu na swoje możliwości optyczne zmiany proporcje pomieszczenia, jeśli będzie źle dobrana, to przysporzy więcej szkody niż pożytku.

Warto więc unikać rozwiązań typu tapety w paski na wszystkich ścianach w niewielkim pomieszczeniu. Taka dekoracja sprawi, że wnętrze będzie wydawać się jeszcze mniejsze i ciaśniejsze. Tapeta idealnie sprawdza się w długim i wąskim pomieszczeniu, czyli na przykład przedpokoju. W ten sposób sprawimy, że przedpokój będzie wydawał się nieco krótszy.

Tapeta w paski są doskonałym elementem dekoracyjnym, ale tylko na jednej ze ścian. Doskonale współgrają z minimalistycznymi meblami o prostych kształtach oraz stonowanych kolorach. Można je zastosować zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

W przypadku szarej tapety w pasy najlepiej będzie ją położyć w pokoju, który stylizowany jest na skandynawską modłę. Tapeta w bardziej energetycznych barwach pomoże ożywić pokój dziecięcy lub nastolatka.

Gdzie najlepiej sprawdza się tapeta w paski?

Tapety w paski znajdują zastosowanie w przedpokojach, korytarzach, sypialniach czy pokojach dziennych. Rzadziej stosuje się je w łazienkach czy kuchniach.

Tapeta w paski w sypialni to powszechne rozwiązanie często stosowane na zachodzie, które cieszy się coraz większą popularnością również w naszym kraju. Kiedy postawimy na wyraziste i energetyczne kolory tapety, sprawimy, że pokój nabierze intensywnej dynamiki. Do sypialni jednak zaleca się wybrać tapety w stonowanych kolorach, aby można było się spokojnie wyciszyć i zrelaksować po całym dniu.

Delikatne i jasne kolory tapety w paski doskonale sprawdzają się w pokojach dziennych. W salonie będziemy mogli w ten sposób podkreślić charakter mebli i różnych dodatków. Taka dekoracja ściany pomoże przełamać monotonie, jak i może stać się najważniejszym elementem dekoracyjnym w całym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here