Hamaki ogrodowe

Wczesna wiosna to najlepszy moment na zaplanowanie nowej aranżacji ogrodu. Warto pomyśleć o miejscu, w którym będzie można wypocząć po pracy przy obrabianiu grządek i pielęgnacji trawnika. W sferze ogrodowego relaksu z pewnością nie może zabraknąć hamaku, w którym wygodnie wypoczniemy i zrelaksujemy się niezależnie od pory dnia.

Sfera relaksu w ogrodzie – co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na zagospodarowanie ogrodu lub działki rekreacyjnej tak, aby oprócz praktycznej części użytkowej z nasadzeniami roślinnymi, wydzielić na niej również sferę, gdzie będzie można się zrelaksować. W takiej sferze można ustawić stół i krzesła, przy których z przyjemnością zje się przygotowane na grillu potrawy, ale warto też to miejsce wyposażyć w hamak, w którym wypoczniemy, tak jak lubimy – czytając książkę, słuchając muzyki lub po prostu drzemiąc.

O ile to możliwe sfera relaksu powinna być ustawiona przynajmniej częściowo w zacienionym miejscu. Zacienienie, ale i ochronę przed zmienną pogodą zapewni także pawilon ogrodowy. Dodatkowo, kiedy w ogrodzie znajduje się grill, dobrze jest ustawić stół czy hamak w miejscu od nim oddalonym, tak by w czasie wypoczynku nie być narażonym na odymienie.

Jaki hamak wybrać do ogrodu?

Najpopularniejsze są tekstylne hamaki ogrodowe. Twojpasaz.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych modeli. Do ogrodów z dużą ilością starych nasadzeń drzewnych, z mocnymi pniami, poleca się hamaki tradycyjne – takie, które wiesza się pomiędzy dwoma drzewami. Decydując się na taki hamak, warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego jest wykonany. Najlepiej sprawdza się mocne płótno, które rozciągnięte jest na mocnych linach zabezpieczonych metalowymi lub drewnianymi poprzeczkami.

W przypadku nowoczesnych ogrodów, gdzie większość miejsca zajmuje wypielęgnowany trawnik, również można pozwolić sobie na przyjemność wypoczynku w hamaku. W takich ogrodach sprawdzą się hamaki montowane na specjalnych stelażach. Jeżeli masz już tradycyjny hamak, możesz dokupić do niego metalowy stelaż pozwalający na rozwieszenie go podobnie, jakby wisiał na drzewach.

Ciekawą propozycją są też hamaki przypominające formą fotele zawieszone na stelażu. Tego rodzaju hamaki sprawdzą się przede wszystkim pod pawilonami z utwardzoną powierzchnią lub na tarasach wychodzących na ogród. Ważna, aby powierzchnia, na jakiej będą stały, zapewniała im całkowitą stabilność, co zwiększy komfort, ale i bezpieczeństwo korzystania z tego rodzaju hamaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here