Mały balkon lub taras? Wybierz okna przesuwne!

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wybudowanie sporego domu z dużym ogrodem czy zakupienie przestronnego apartamentu. Nie oznacza to jednak wcale, że nie możemy żyć wygodnie w mniejszym mieszaniu. Gdy jest ono wyposażone w balkon, w takim przypadku najlepiej zakupić okno przesuwne. Doskonale sprawdzi się też jako okno na taras!

Nawet mniejsze mieszkania wyposażane są przez deweloperów w balkony. Coraz częściej wykorzystują oni również okna przesuwne, które doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach. Także wtedy, gdy planujesz remont i masz możliwość wybrania rodzaju okna balkonowego, warto pomyśleć o modelu przesuwnym, Świetnie sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy wykończyć wejście na ogród lub na taras w swoim domu.

Dlaczego okna przesuwne?

Przede wszystkim są bardzo atrakcyjne wizualnie – tworzą na ścianie większą taflę szkła, która wpuszcza do wnętrza dużą ilość naturalnego światła słonecznego. To powoduje, że okna te doskonale nadają się do doświetlania wnętrz, które są zbyt ciemne. Także okna przesuwne są wygodne w użyciu – nie wymagają klasycznego otwierania uchylnego, dlatego nie musimy również przy oknie pozostawiać wolnej przestrzeni. Dzięki temu wyglądają też bardzo nowocześnie.

Warto również wspomnieć, że okna przesuwne często wybierane są do domów pasywnych, czyli tych, w których ważne jest uzyskanie maksymalnych oszczędności na energii cieplnej. Okna te pozwalają wtedy na wpuszczenie do wnętrza dużej ilości światła słonecznego, które dodatkowo nagrzewa wnętrze. Specjalne powłoki na oknach pasywnych, przesuwnych zapobiegają wtedy nadmiernej „ucieczce” zgromadzonej wewnątrz energii cieplnej.

Okna balkonowe o przesuwnej konstrukcji są też bezpieczne w użytkowaniu – brak progu oznacza mniejsze ryzyko potknięcia się przy przechodzeniu na zewnątrz lub do środka. Ponadto okna te mogą być wyposażone w specjalne systemy antywłamaniowe.

Gdzie można kupić okna przesuwne na balkon?

W ich produkcji i sprzedaży specjalizuje się obecnie wiele firm, zarówno tych zagranicznych, jak i polskich. Często są one produkowane na indywidualne zamówienie, dlatego mogą wpasować się idealnie w bryłę budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here