Ptaki nie zawsze są pożądanymi gośćmi w naszym ogrodzie lub na balkonie. Niekiedy ptactwo zakłada gniazda w nieodpowiednich miejscach (wentylacje, kominy) oraz skutecznie niszczy elewację budynków. Zanieczyszczone parapety odchodami ptaków nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale niosą ze sobą ryzyko wielu chorób.

Obecność ptaków staje się uciążliwa, szczególnie w sezonie letnim –  spędzamy wiele czasu w ogrodzie pielęgnując rośliny czy odpoczywając na balkonie. Z tego względu chcemy jak najszybciej pozbyć się intruza. Wszystkie, polecane produkty do walki z ptactwem są bezpieczne dla zwierząt. Przedstawiamy metody, które mają za zadanie odstraszyć ptaki, a nie zadawać im cierpienie.

Kolce przeciw ptakom

Kolce to nowoczesny sposób na zabezpieczenia elewacji przed ptactwem.  Wytwór składa się z kolców zrobionych ze stali nierdzewnej i przezroczystej listwy z poliwęglanu. Wysoka jakość kolców sprawia, że produkt jest odporny, nawet na najbardziej skrajne warunki atmosferyczne. Kolce przeciwko ptakom mają szerokie zastosowanie – można je zamocować na parapetach, gzymsach, klimatyzatorach czy dachach.

Listwa z kolcami

Kolejnym rozwiązaniem jest zakup listwy z kolcami przeciw ptakom, która doskonale sprawdzi się na wąskich powierzchniach. Zaletą produktu są gęsto rozmieszczone kolce, które zapewniają pełną ochronę przed szkodnikami. Warto wiedzieć, że kolce w żaden sposób nie ranią ptaków, zainstalowane moduły są w pełni bezpieczne dla zwierząt, ze względu na tępo zakończone elementy.

Siatki

Siatki uniemożliwiają osiedlanie się ptaków w takich miejscach jak balkon, strych czy zagłębienia architektoniczne. Produkt doskonale sprawdza się także jako zabezpieczenie wentylacji i kominów, aby uniknąć zapchania kanałów. Ptaki często w takich miejscach zakładają gniazda.  Siatki są bardzo praktyczne, trwałe, odporne na wahania temperatur i promieniowanie UV. Rozwiązanie idealne dla osób, które szybko chcą pozbyć się ptaków, niestety kosztem wizualnym – siatki nie wyglądają elegancko na elewacjach.

Odstraszacze

Kolejnym sposobem  na pozbycie się niechcianych gości, jest postawienie na balkonie odstraszacza na gołębie – tj. figurki, wypchane drapieżniki czy gumowe węże. Wizerunek silniejszego drapieżnika z pewnością skutecznie odstraszy ptactwo. Należy także pamiętać, że gołębie dość szybko przyzwyczajają się do warunków, zatem najlepszą opcją jest stosowanie kilku metod na raz.

Płyta CD

Kolce na balustradzie czy siatka na balkonie niekoniecznie wyglądają estetycznie. Alternatywą do odstraszenia ptaków jest powieszenie płyty CD z ozdobnymi sznurkami, dzwoneczkami czy wiatrakami. Gołębie kierujące się instynktem, wszelakie świecidełka będą postrzegały jako zagrożenie. Równie skutecznym sposobem jest włączenie nagranych odgłosów drapieżników z którymi gołębie nie chciałaby mieć do czynienia.

Źródło: DlaAlpinisty.pl – Środki do mycia elewacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here