Rolety stają się w polskich domach coraz popularniejsze i zastępują montowane od wielu lat żaluzje. Najczęściej wybieranymi rodzajami rolet są te w kasecie, ze względu na estetykę i prostotę montażu oraz obsługi. Mają one szereg zalet, dlatego aranżując czy remontując wnętrze domu lub mieszkania wybrać właśnie rolety w kasecie. Dlaczego jeszcze warto je rozważyć?

Dlaczego rolety w kasecie?

Chcąc zastanowić się nad tym dlaczego rolety w kasecie są najlepszym rozwiązaniem na rynku, trzeba rozpatrzyć tę kwestię w kilku aspektach. Po pierwsze, rolety w kasecie są jednymi z najbardziej uniwersalnych rolet dostępnych na rynku. Dzięki ich konstrukcji (materiał nawijany i rozwijany na zabudowaną, niewidoczną z zewnątrz rurkę, trwała, aluminiowa obudowa) możliwa jest całkowita personalizacja rolet. Można wybrać rodzaj tkaniny, kolor i wzór, co pozwala na zupełną dowolność stylu oraz dopasowanie do reszty wystroju oraz przeznaczenia. Tkaniny grube i ciemne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mieszkańcy cenią sobie prywatność a okna nie wyróżniały się okna wychodzą na przykład na ruchliwą ulicę. Z kolei materiały w jaśniejszych odcieniach i bardziej delikatne dodadzą wnętrzu uroku i wdzięku. Natomiast tkaniny podgumowane zapewnią właściwości zaciemniające pomieszczenie. Oprócz braku przepuszczalności światła będą one także jednym ze sposobów na obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Takie rolety oferuje na przykład firma Franc Gardiner ze Świdnicy.

Nie tylko ładny wygląd

Oprócz walorów estetycznych dających pełną dowolność w planowaniu wystroju pomieszczenia, rolety w kasecie mają także inne, bardziej praktyczne plusy. Jedną z ich zalet jest fakt, iż wysuwana z kasety tkanina idealnie i szczelnie przylega do okna, dając dobry efekt i osłaniając szybę. Ponadto rolety w kasecie są bardzo proste w utrzymaniu czystości. Chcąc odkurzyć i odświeżyć roletę, wystarczy użyć wilgotnej ściereczki i przetrzeć materiał. Dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem rolet w kasecie jest prosty, szybki i niesprawiający większych kłopotów montaż, zajmujący około 5-10 minut. Rolety montuje się bezpośrednio na ramie okiennej. Wszystko to sprawia, że rolety w kasecie są jednym z najlepszych rozwiązań w dziedzinie zasłon okiennych, jakie możemy sobie wyobrazić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here