Decyzja kupna mieszkania skłania nas do rozważenia czy ma to być zupełnie nowy apartament czy może lokal mieszkalny odkupiony od poprzednich właścicieli. Jeśli chodzi o własne mieszkanie, istnieją silne argumenty za w przypadku wyboru tych w rynku pierwotnego. Zacznijmy jednak od podstaw.

Rynek pierwotny nieruchomości zajmuje się obrotem nowymi, dopiero co powstającymi lub niedawno wybudowanymi nieruchomościami, które możemy nabyć bezpośrednio od deweloperów  bądź też Spółdzielni Mieszkaniowych. W takim przypadku transakcja kupna lub sprzedaży odbywa się po raz pierwszy, a takich nieruchomości w Polsce jest znacznie więcej, dzięki stale wzrastającemu zapotrzebowaniu na nowe mieszkania. Poniżej przedstawiamy zalety wynikające z zakupu apartamentów pochodzących z rynku pierwotnego.

Nowe znaczy lepsze

Nowe mieszkania charakteryzują się nowoczesnym wykończeniem, znacznie lepszymi rozwiązaniami dotyczącymi wykorzystywania materiałów budowlanych, a co za tym idzie także wyjątkową trwałością. Dzięki temu mamy pewność, że będą nam służyć bez większych problemów przez długie, długie lata. Nie ma nic lepszego niż zamieszkanie w apartamencie nigdy wcześniej użytkowanym, gdyż zupełnie sami i po swojemu możemy urządzić nasze nowe lokum. Dostajemy możliwość zagospodarowania przestrzeni od samego początku według naszego upodobania. Owszem, wiąże się to z pewnymi wydatkami… jednak mieszkanie w stanie deweloperskim to najczęściej jedynie aranżacja i umeblowanie, gdyż są one wyjątkowo zadbane, czyste i nie wymagają większych prac remontowych. Ponadto nowe budynki, w którym znajdują się mieszkania z rynku pierwotnego zapewniają liczne udogodnienia, takie jak winda, prywatne piwnice, garaż podziemny, ale i nie tylko. Deweloperzy chcąc przyciągnąć jak największą ilość potencjalnych nabywców, zapewniają także lokale handlowo – usługowe, które wydają się być idealnym miejscem na otwarcie siłowni, basenu czy kawiarni.  Ponadto nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego posiadają nietypowe rozwiązania architektoniczne w celu polepszenia funkcjonalności lokalu. I tak, bez problemu możemy zakupić lokal charakteryzujący się innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak kształt pomieszczeń czy rzadko spotykany układ okien. Jeśli przez całe dotychczasowe życie pragnęliście zamieszkać w luksusowym apartamencie z widokiem na morze lub centrum ulubionego miasta, na rynku pierwotnym nieruchomości możecie spełnić te marzenia.

Nowe mieszkanie – nowe życie

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli chodzi o nietypowy zakup, każdy pragnie czegoś nowego, nigdy wcześniej użytkowanego. To samo dotyczy mieszkania. Rynek pierwotny nieruchomości daje nam możliwość spełnienia swoich marzeń dotyczących własnego, urządzonego w swoim stylu mieszkania. Takie rozwiązanie nie zawsze wiąże się z wyższymi kosztami niż odkupienie lokalu od poprzednich właścicieli. Często użytkowane wcześniej mieszkania, wymagają generalnego i pracochłonnego remontu, przez co cena może być przybliżona do kupna nowego apartamentu nad morzem. Zupełnie nowe mieszkanie sprawia wiele radości i może być nowym rozdziałem w naszym życiu.

Źródło: Marina Royale – Inwestycja w apartamenty ad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here