Jak urządzić pokój dla gracza?

Każdy nałogowy gracz komputerowy stara się jak najlepiej urządzić miejsce do gry. Musi być to kawałek pokoju przystosowany pod względem wystroju i ergonomii do pasji ale tez osobowości danej osoby. Inaczej będzie wyglądał gaming room młodego człowieka, a całkiem inny charakter będzie miał u osoby dorosłej.

Musi być estetycznie

Zdawać by się mogło, że urządzenie pokoju gracza jest łatwym zadaniem. Jak się okazuje, wcale nie. Koniecznie trzeba zadbać o to, aby każdy element pomieszczenia współgrał ze sobą, tworząc spójną całość. Kolorystyka, design mebli i dekor – to trzy ważne elementy wystroju wnętrza. Podczas prowadzenia wirtualnych rozgrywek każdy ma czuć się komfortowo, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, dlatego nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia. Na początku zadbaj o odpowiednią kolorystykę ścian. Najlepiej, aby były to barwy albo pastelowe (róż, błękit, żółty) przechodzące płynnie w siebie lub szarości czy turkusy. Jest też taka zasada, że im mniej światła wpada do pokoju, tym jaśniejsze powinny być ściany, aby nie tonąc w mroku. Druga ważna kwestia to dokładne zasłonięcie okien na czas gry. Mogą to być ciemne kotary lub nieprzepuszczające światła rolety. Trzeba też pamiętać o tym, aby światło dzienne, jak i sztuczne, nie odbijało się od monitora komputera.

Wygodne i ergonomiczne krzesło

Fotel to bardzo ważny mebel, na który trzeba zwracać szczególną uwagę podczas urządzania pokoju gracza. To na nim spędza się często długie godziny, odpoczywa między rozgrywkami i rozmawia z gośćmi. Musi być to fotel bardzo dobrze wyprofilowany, ergonomiczny pod każdym względem. Mocno wygodne siedzisko (z regulacją wysokości) i oparcie, które będzie można ustawić w odpowiednim nachyleniu. Najlepiej, żeby miało regulacje  podłokietników, które również musza być bardzo wygodne i wyprofilowane odpowiednio. Ważny jest także materiał, aby był dobrej jakości, oddychający, nie powodujący podrażnień skóry. Zarówno tworzywo sztuczne, skóra ekologiczna lub naturalna mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli krzesło kupione jest w sklepie oferującym tylko najlepszej jakości produkty, przystosowane do potrzeb gracza, np. takim https://www.ergoexpert.pl/pl/fotele_dla_graczy_-_gamingowe-k,345.html  Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza to również bardzo waza sprawa, szczególnie latem. Wiele foteli gamingowych ma zamontowane wygodne zagłówki, dzięki którym zarówno głowa, jak i kark mają idealne oparcie.

Nowoczesne, duże biurko

Duże biurko z szufladkami na płyty i książki oraz podręczne sprzęty, np. słuchawki to podstawa. Możesz też kupić biurko minimalistyczne, bez szuflad, ale wtedy przy biurku po powinna stanąć praktyczna szafka z licznymi przegrodami. może też być przeszklona, dzięki czemu w jeszcze bardziej estetyczny sposób wyeksponujesz swoje gry i inne rzeczy, którymi chcesz się pochwalić, ale też mieć pod ręka. Oczywiście ważny jest także dekor, ale nie można tu przesadzać. Wystarczy jeden o plakat z ulubioną grą lub jakaś animacja czy instalacja, zależnie do twojego gustu i miejsca na ścianie. Przesyt będzie rozpraszał niepotrzebnie, także nie jest dobrym rozwiązaniem. Czasami w pokojach u gracza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here