Nowe inwestycje we Wrocławiu – czego możemy spodziewać się w 2019 roku?

Każdy z nas powoli szykuje się do wigilijnej uczty – lepimy pierogi, gotujemy barszcz, ubieramy choinkę. Grudzień to także miesiąc podsumowań tego, co osiągnęliśmy w ciągu 12 miesięcy. Pod koniec roku wypisujemy nasze plany i cele na rok kolejny. Robi to także każde miasto, które przeznacza określony budżet na różne inwestycje. Zobacz, jakie plany na zbliżający się 2019 rok ma stolica Dolnego Śląska.

Remont Hali Stulecia

Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO wrocławska Hala Stulecia w przyszłym roku będzie nieczynna. Od 7. stycznia planowany jest bowiem jej remont. W ciągu kilku miesięcy w obiekcie pojawi się nowa płyta, która pozwoli na organizowanie imprez kulturalnych dla większej liczby osób. Obecnie leżąca płyta nie jest dostosowana do większego obciążenia. Szacuje się, że koszt całego remontu to około 6 milionów złotych. Dodatkowo, jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, możliwa będzie wymiana trybun, wentylacji oraz rolet.

Nowe budynki mieszkalne

Każdego roku w stolicy Dolnego Śląska pojawiają się nowe mieszkania od deweloperów. Są to inwestycje na tyle widoczne w codziennym krajobrazie miejskim, że nie sposób o nich nie wspomnieć. Jedną z ciekawszych inwestycji planowanych na rok 2019 jest Armii Krajowej 46A. To propozycja od Toscom Development, który oferuje mieszkania w samym sercu dwóch wrocławskich dzielnic: Tarnogaju i Krzyków. Mieszkania Tarnogaj i Krzyki to nowoczesna inwestycja, która spodoba się młodym ludziom szukającym swojego miejsca we Wrocławiu, a także rodzinom z dziećmi.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia

Na 2019 rok miasto zaplanowało budowę tak zwanej Alei Stabłowickiej, czyli drogi przedłużającej obwodnicę Leśnicy aż do ulicy Kosmonautów. Dzięki temu dwukilometrowemu odcinkowi drogi będziesz mógł między innymi:

 • ominąć poranne i popołudniowe korki w okolicach Leśnicy,
 • powrócić na ulicę Kosmonautów na wysokości Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego imienia T. Marciniaka mieszczącego się przy ulicy Fieldorfa.

Na co jeszcze miasto Wrocław planuje przeznaczyć budżet w 2019 roku?

Plany Wrocławia na zbliżający się rok są naprawdę duże. Jakie jeszcze inwestycje oprócz wyżej wymienionych obejmują?

 • Rewitalizacja miasta – tu najbardziej Przedmieście Oławskie oraz Przedmieście Odrzańskie.
 • Poprawa stanu jakości dróg w mieście.
 • Budowa trasy dla autobusów i tramwajów na Nowy Dwór.
 • Przebudowa ulicy Buforowej (dzielnica Jagodno).
 • Rozbudowa toru wyścigów konnych na Partynicach.

Podsumowanie – co zmieni się we Wrocławiu w 2019 roku?

W 2019 roku Wrocław planuje bardzo mocno skupić się na poprawie jakości komunikacji miejskiej, a zwłaszcza torowisk, po których poruszają się tramwaje. Oprócz tego miasto wyda sporo pieniędzy na zieleń, zwłaszcza w miejscach, w których spaceruje wielu mieszkańców, a także na poprawę jakości powietrza. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów miasto w 2019 roku planuje wydać 4 mld 700 mln złotych, podczas gdy jego dochody w tym również roku mają wynieść 4 mld 500 mln złotych. Wrocław chce inwestować przede wszystkim w mieszkańców miasta. Dlatego, aby poprawić ich komfort życia z dużym mieście, planuje:

 • naprawić obecny stan dróg oraz torowisk,
 • posadzić dużo zieleni,
 • powiększyć ofertę wrocławskiego programu rowerowego,
 • zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów,
 • przebudować niektóre ulice (między innymi Buforową, Obornicką czy Pełczyńską),
 • wyremontować szkoły, przedszkola oraz obiekty kulturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here