Co warto mieć w domowym warsztacie?

Mając przed sobą remont mieszkania, wiele osób decyduje się na wykonanie go samodzielnie. Jeśli renowacja obejmuje drobne poprawki i naprawy z powodzeniem można się tego podjąć. Warto pamiętać o pewnych akcesoriach i wyposażeniu, które powinny znaleźć się w domowym warsztacie.

Domowe rusztowanie

Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale z rusztowań mogą korzystać nie tylko profesjonaliści, ale również domowi majsterkowicze. Producenci wyposażenia proponują wersje domowe, które są solidne i bezpieczne, ale gabarytowo mniejsze od tych wykorzystywanych przez fachowców. Niejednokrotnie zdarza się tak, że podczas remontu trzeba dotrzeć do miejsc znajdujących się na wysokościach. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się rusztowania, na których można bez problemu się poruszać i zazwyczaj są wygodniejsze nić drabina. Takie konstrukcje różnią się między sobą możliwościami regulacji wysokości oraz gabarytami. W zależności od potrzeb, do dyspozycji są rusztowania o wysokościach 3-5 m. Zaopatrując się w tego typu wyposażenie budowlane, warto wybrać sprzęt zaufanych producentów. Wysokiej jakości konstrukcje dostępne są na: https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-aluminiowe. Są one solidne, bezpieczne i proste w obsłudze. Aluminium sprawia, że łatwo się nimi manewruje, nie są ciężkie i dodatkowo wyposażone w kółka.

Wiertarka domowa

Każdy majsterkowicz powinien mieć w swoim warsztacie wiertarkę. Rodzaj urządzenia zależy od preferencji użytkownika, ale na rynku dostępne są maszyny domowe, półprofesjonalne i dla profesjonalistów. Różnią się one między sobą parametrami. Oczywistym jest, że wiertarka domowa docelowo używana jest kilka – kilkanaście razy w roku do przykręcenia półki, albo skręcenia mebli, dlatego ma mniejszą moc niż maszyny profesjonalne. Cena takich urządzeń jest stosunkowo niska. Modele mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje. Na rynku dostępne są wiertarki kątowe, wiertarko-wkrętarki, wiertarki ręczne, udarowe, do szkła i magnetyczne.

Wiadra i pędzle

Podczas remontu mieszkania najczęściej zmieniamy aranżacje, w tym kolor ścian. Nic więc dziwnego, że każdy domowy majsterkowicz powinien mieć w warsztacie wiadro do farby i różnego rodzaju pędzle. Warto mieć kilka typów tych akcesoriów, bo każdy z nich pełni inną funkcję. Przykładowo, istnieją pędzle przeznaczone do malowania rogów ścian, niewielkich zakamarków, dużych chropowatych powierzchni i gładkich ścian. Pędzle różnią się między sobą typem użytego włosia i oczywiście wielkością. Warto mieć również wałek malarki i kij, który ułatwia i przyspiesza malowanie dużych powierzchni. Bardzo często podczas malowania przydaje się także korytko do farby oraz folia i taśma malarska do zabezpieczenia i okrycia podłogi oraz włączników i okien.

Wymienione elementy to tylko kropla w morzu akcesoriów budowlanych. Nie mniej jednak, jeśli decydujemy się na samodzielne naprawy i poprawki w mieszkaniu, warto zaopatrzyć się we wspomniane produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here