Jak urządzić pokój dziecięcy - ozdoby, meble, wystrój

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, szczególnie dla rodziców, którzy spodziewają się pierwszego dziecka. Ogromny wybór mebli, dekoracji i ozdób potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jak zatem stworzyć wyjątkowe miejsce do zabawy i odpoczynku dla najmłodszych członków rodziny bez popadania w zakupowy szał? Inspiracji z pewnością możemy szukać w magazynach wnętrzarskich czy na internetowych blogach. Nie powinniśmy zapominać jednak, że wnętrze ma służyć dzieciom i dla nich jest ono tworzone. Warto zadbać, aby dziecięca przestrzeń była uporządkowana -zbyt duża liczba dekoracji, mebli czy innych dodatków sprawi, że dziecko w pokoju będzie czuło się przytłoczone.

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym najmłodsi domownicy mogą się swobodnie bawić, odpoczywać czy uczyć. Dobrym pomysłem jest wydzielenie odpowiednich stref przeznaczonych do odpoczynku, zabawy jak i do nauki. Dzięki temu zapobiegniemy niepotrzebnemu chaosowi w całym pomieszczeniu. Urządzanie pokoju zaczynamy najczęściej od pomalowania ścian na wybrany przez nas kolor. Świetnie sprawdzi się też tapeta z dziecięcym motywem, która będzie główną ozdobą pokoju. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę, aby komponowała się ona z kolorem ścian i dawała spójny, harmonijny efekt. Dziecku w zbyt kolorowym pokoju wbrew pozorom nie będzie się dobrze przebywało. Zbyt duża liczba bodźców tylko je pobudzi i nie pozwoli się zrelaksować.

Decydując się na meble do dziecięcego pokoju warto wybierać takie, które dostosowane są do wieku pociechy. Ogromna szafa czy biurko będzie tylko zajmować miejsce jeśli jesteśmy rodzicami kilkulatka. Lepiej sprawdzą się niskie komody i szafki dziecięce, a także półki oraz regały na zabawki. Na rynku dostępne są również gotowe zestawy mebli dla dzieci, w skład których wchodzi zazwyczaj nieduża szafa i wyżej wymienione elementy. Myśląc o meblach nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym wygodnego łóżka dobranego do potrzeb chłopca lub dziewczynki. Łóżka drewniane dla dzieci to świetna inwestycja, ponieważ użycie do ich wykonania wysokiej jakości materiałów zapewnia im trwałość i wytrzymałość -a jak wiadomo maluchy nie raz lubią sobie poskakać na łóżku, kiedy się dobrze bawią. Łóżko dziecięce pokryte kolorową pościelą wzbogaci wnętrze i doda mu charakteru.

Wyposażając pokój dla dzieci pozostaje nam jeszcze wybór dodatków i dekoracji. W ich zakupie należy zachować umiar. Zbyt duża ilość ozdób wcale nie sprawi, że będzie on wyglądał lepiej. W dziecięcym pokoju warto postawić na dekoracje, które będą jego uroczym dodatkiem jak na przykład: miarki wzrostu, ramki ze zdjęciem, obrazki, pudełka do przechowywania zabawek czy poduszki. Ważna jest również jakość wykonania tych przedmiotów. Urządzajmy pokój zgodnie z zasadą „Im mniej, tym lepiej”.

Na koniec musimy pamiętaj o tym, że urządzane pomieszczenie ma służyć przede wszystkim dziecku. To ono ma czuć się dobrze w jego wnętrzu i to jego zdanie powinniśmy brać pod uwagę aranżując pokój dziecięcy. Dobrze zaaranżowany pokój sprawi, że pociecha chętnie będzie spędzała w nim czas.

Sprawdź również: https://lozka.net.pl/pol_m_Lozka_Lozka-dla-dzieci-136.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here