Rachunki za energię elektryczną są jednymi z wyższych, dlatego każdemu z nas zależy, żeby mieć tani prąd. W tej chwili na rynku sprzedawców prądu zauważyć można prawdziwy i niepodważalny urodzaj. Wszyscy sprzedawcy prądu nie tylko dbają o swoich Klientów, ale także szukają atrakcyjniejszych sposobów na to, by przyciągnąć chętnych do korzystania z własnej oferty. Sprzedawcy prądu ogłaszają swoje usługi nie tylko w prasie, czy radio, ale przede wszystkim w Internecie – czyli najbardziej nośnym medium. Z racji tego, że wiele przedsiębiorstw dostarczających prąd chce ściągnąć do siebie większą rzeszę klientów, proponowane są zmiany w warunkach umów. Wybierając przedsiębiorstwo energetyczne sprzedające prąd do domu warto sprawdzić jego ofertę cenową, ponieważ wielu sprzedawców ma bardzo atrakcyjne oferty na tani prąd. Każdy chce mieć niskie rachunki za prąd, zwłaszcza w sytuacji, gdy w gospodarstwie domowym działa wiele urządzeń elektrycznych w tym komputery, sprzęt AGD i inne urządzenia.

Tani prąd bez nieścisłości w umowach!

Sprawdzając oferty na prąd nie warto ślepo ufać sloganom reklamowym w stylu „Jedynie u nas tani prąd do 50%!”, albo „Bez formalności!”. Te hasełka są wspaniałe jedynie w swoim brzmieniu, w praktyce nie znajdują żadnego odbicia. Na dostarczanie energii elektrycznej wybieramy to przedsiębiorstwo, gdzie usługa wyjdzie taniej dla naszego portfela. Trzeba mieć na uwadze jakość wykonywanych usług w kwestii dostarczenia prądu. Nie wszyscy operatorzy i przedsiębiorstwa odpowiadające za dostarczanie energii elektrycznej wywiązują się z zobowiązań  tak, jak nakazuje tego prawo. Po podpisaniu umowy klient ma około miesiąca na przejście do nowego operatora. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmieniać firmę sprzedającą prąd nawet kilka razy, ale przecież wiadomo, że stabilizacja w kwestii współpracy jest bardzo ważna.

Dostarczanie energii elektrycznej – na co zwracamy uwagę?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czy umowę o dostarczanie prądu przedłuża się automatycznie, czy też możliwe jest wypowiedzenie. W dokumentach powinna być zawarta informacja o procedurach w przypadku zmiany warunków – czy będziemy o tym poinformowani. Ponadto, nie można ignorować takich kryteriów, jak:

– cena

– czas obowiązywania umowy

– dodatkowe koszty handlu

– możliwość uzyskania rekompensaty w sytuacji braku zadowolenia z usług

Czy niskie rachunki za prąd rzeczywiście mogą stać się faktem? W wyborze  pomogą  porównywarki cenowe poszczególnych firm. Zmiana operatora nic nie kosztuje! Jeśli na wstępie  współpracy firma wymaga opłat, można być pewnym, że trafiliśmy na nieuczciwego dostawcę prądu. Przy podpisywaniu umowy warto na uważnie przeczytać całą treść. Wszelkie wątpliwości oraz niejasne zapisy warto rozwiązywać w trakcie rozmowy przed podpisaniem umowy. Język prawniczy jest tak naprawdę pełen zawiłości i czasami można wpaść w pułapkę. Jeśli do tematu taniego prądu podejdziemy z rozwagą – nie dotkną nas żadne straty finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here