Jak zorganizować przestrzeń w ogrodzie

Kto nie marzy o domu z ogrodem? Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego ogrodu, koniecznie zadbaj o dobre zagospodarowanie Twojej przestrzeni. Radzimy, na co zwrócić uwagę już na etapie urządzania ogrodu, by wykorzystać maksymalnie jego potencjał i nie narażać się na koszty związane ze stratami.

Zacznij od wybrania stylu lub motywu przewodniego

Zanim zaczniesz kupować rośliny i meble do ogrodu, zastanów się, w jakim stylu ma być utrzymana Twoja przestrzeń. Na przykład przy wyborze stylu nowoczesnego, niektóre rośliny będą wyglądały nie na miejscu. Z kolei jeśli nie jest dla Ciebie ważne osiągnięcie efektu strategicznego rozplanowania i perfekcyjności, a wręcz chcesz by ogród był odrobinę dziki, nie będą pasowały ścieżki z kostki czy betonowe, minimalistyczne donice. Wybór stylu przewodniego ułatwi Ci proces dobierania roślin i dekoracji; zmniejszy ryzyko wrażenia chaosu, szczególnie jeśli Twój ogród nie jest bardzo rozległy. Poszukaj swojej inspiracji w internecie i w magazynach branżowych, i trzymaj się jej przy robieniu zakupów.

Dekoracja i rośliny to nie wszystko – pomyśl o funkcjonalności

Już na etapie planowania organizacji ogrodu, należy wziąć pod uwagę funkcjonalność i zdecydować się na rozwiązania dzięki którym nasze rośliny będą bezpieczniejsze, a dzięki temu trwalsze. Przykładowo, warto zaopatrzyć się w akcesoria ogrodnicze chroniące przed ptakami czy kotami, które mogą zniszczyć Twoje plony czy też zanieczyszczać ogród. Nie jest też pożądane rozrastanie się roślin poza przeznaczone dla nich miejsce, czego unikniesz dzięki montażowi obrzeży ogrodowych – w ten sposób zabezpieczysz też ścieżki w ogrodzie i oszczędzisz sobie pracy. Znajdziesz wiele tego typu rozwiązań na stronie http://robkat.pl/, który oferuje wysokej jakości, certyfikowane produkty ogrodnicze i budowlane. Zabezpieczysz się dzięki nim także przed nieprzyjemnymi konsekwencjami posiadania ogrodu, jak na przykład zalegającymi w rynnach liśćmi – wystarczy specjalna siatka, którą oferuje sklep. Dobre rozwiązania zastosowane od początku uchronią przed niepotrzebnymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here