Jakie akcesoria przydadzą się podczas spaceru z kotem

Spacer może być dla kota naprawdę świetną rozrywką. Zapewni jego naturalną potrzebę odkrywania otoczenia, przyczyni się do poprawy kondycji i odporności, a także pomoże spożytkować nadmiar energii. Do wspólnych wędrówek należy jednak dobrze się przygotować i zaopatrzyć w niezbędne akcesoria. Sprawdź, po jakie produkty sięgnąć, gdy rozważasz rozpoczęcie spacerów z kotem.

Obroża

Na zakup obroży należy zdecydować się, jeśli kot ma być wyprowadzany na smyczy. Warto postawić na modele z adresatką bądź samodzielnie doczepić plakietkę z ważnymi informacjami. W ten sposób łatwiej można odnaleźć pupila, jeśli ucieknie podczas spaceru. Ponadto o takim elemencie warto pomyśleć, jeśli zwierzak ma tendencję i możliwość ucieczki z domu, na co może mieć większą ochotę po rozpoczęciu spacerów.

Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na bezpieczne obroże dla kotów. Takie akcesoria powinny być wykonane ze sprawdzonych materiałów, które nie wywołują reakcji alergicznych. Warto też zadbać o dobranie odpowiedniego rozmiaru, co zapewni zwierzakowi komfort. Dobrym pomysłem może być też obroża zapinana na zatrzask, który otworzy się przy mocnym pociągnięciu. Takie rozwiązanie może chronić kota przed przypadkowym podduszeniem bądź uszkodzeniem delikatnych okolic szyi.

Smycz

Podczas spaceru z kotem niezbędnym elementem z pewnością jest smycz. Raczej niewiele przyjdzie na zawołanie właściciela, dlatego taki gadżet ułatwia kontrolę nad zwierzakiem i zabezpiecza przed ewentualną ucieczką. Warto pamiętać, że kot przebywający na świeżym powietrzu jest wystawiony na wiele bodźców, które mogą go zaciekawić bądź spłoszyć. Przypięcie go do smyczy to zatem po prostu kwestia bezpieczeństwa.

Kupując smycz, warto dobrze przemyśleć jej rodzaj. Klasyczne modele o określonej długości mogą sprawdzić się przede wszystkim na początku nauki. Z kolei automatyczne, regulowane smycze, które mogą mieć nawet kilka metrów długości, to świetna opcja dla bardziej doświadczonych spacerowiczów. Ponadto warto zwrócić uwagę na jakość. Smycz powinna być solidna, dzięki czemu nie zerwie się przy mocniejszym pociągnięciu.

Szelki

Ze względu na dość delikatną budowę ciała kota szelki mogą w wielu przypadkach okazać się lepszym wyborem niż obroża. Taki gadżet nie uciska odcinka szyjnego, co może być ważne w przypadku nagłego szarpnięcia. Dobrze dopasowany model nie powinien uciskać zwierzaka czy też powodować dyskomfortu. W ofercie sklepu online Aquael ZOO można znaleźć bardzo praktyczne szelki z opcją regulacji obwodu klatki piersiowej.

Oprócz klasycznych szelek z paseczkami można niekiedy spotkać się z nieco bardziej zabudowaną wersją, która przypomina ubranko. Takie modele mogą sprawdzić się w przypadku kota, który potrafi bez problemu wyswobodzić się z szelek z paskami. Dobrym pomysłem może być też wybranie produktów, na których umieszczone są elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność kota po zmierzchu i ułatwią szybkie zlokalizowanie go przez właściciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here