tynki zewnętrzne

Kiedy zależy nam na ty, aby docieplić nasz dom, to bardzo często przy tym istnieje konieczność, aby wykończyć elewację, a do tego niezbędne będą profesjonalne tynki zewnętrzne. Obecnie, na rynku znajdziemy różnego rodzaju tynki elewacyjne, które różnią się między sobą, miedzy innymi spoiwem, które zostało wykorzystane do ich produkowania. Kiedy wybieramy dany tynk, nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie jego kolorem. Zdecydowanie ważniejszy jest jego rodzaj, a co za tym idzie właściwości techniczne, które posiada. Głównym celem, jaki ma tynk zewnętrzny, w odróżnieniu od tynku stosowanego wewnątrz, nie jest ładny wygląd. Jego zadaniem, jest zabezpieczenie murów przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Zatem, czym się kierować jeżeli chcemy wybrać najlepszy tynk?

Sprawdź nasze tynki elewacyjne na stronie Kosbud.com.pl

Tynki zewnętrzne, które same wysuszają elewację

Tynki elewacyjne, mają za zadanie nie tylko udekorować nasz dom, ale przede wszystkim powinny być one odporne na zmiany temperatury, zanieczyszczenia środowiska, czy też na uszkodzenia. Obecnie są to podstawowe wymagania, jakich oczekujemy od tynków. Jakiś czas temu, na rynku pojawiły się innowacyjne tynki do stosowania na zewnątrz, które same wysuszają elewację. Cały proces sprowadza się do tego, że krople wody, jakie w momencie zawilgocenia elewacji pojawiają się na tynku, spłaszczają się, przez co zwiększają swoją powierzchnię, a co za tym idzie powierzchnię parowania. System mikrokanalików, bardzo szybko rozprowadza wodę po całej powierzchni tynku, przez co szybko odparowuje. Co za tym idzie, elewacja schnie błyskawicznie, zatem nie powstają glony, gdyby, czy też pleśń.

Jakie tynki zewnętrzne wybrać?

Zdecydowanie największą popularnością, cieszą się obecnie tynki mineralne, akrylowe, silikatowe oraz silikonowe. Jeżeli budynek, który chcemy otynkować, znajduje się w pobliżu terenów zielonych, to wówczas zdecydowanie najlepiej sprawdzą się tynki mineralne, czy też tynki silikatowe, które zmniejszają rozwój grzybów, glonów, jak również innych niebezpiecznych mikroorganizmów, jakie mogą powstawać na powierzchni elewacji. Jeżeli dom znajduje się w pobliżu ruchomej drogi, to jest narażony na zabrudzenia, a zatem tutaj doskonale sprawdzą się tynki silikonowe, które są zdecydowanie najłatwiejsze do utrzymania czystości. Jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem na tynki zewnętrzne, to polecany jest tutaj tynk akrylowy. Taki tynk, doskonale sprawdzi się także na budynkach gospodarczych, gdyż jest on odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here