Jakie zasłony wybrać do salonu, a jakie do sypialni?
#182743810: brankospejs

Jednym z głównych elementów dekoracyjnych pomieszczenia niewątpliwie są zasłony. To one definiują ilość wpuszczanego światła, styl wnętrza i jego przytulność. Jakie zatem zasłony wybrać, by nie otrzeć się o kiczowatość? Zapoznajmy się z propozycjami, jakie przygotował dla nas rynek i wytypujmy najlepsze rozwiązania.

Okno na świat

Każdy, kto choć raz urządzał jakiekolwiek pomieszczenie, wie jak wiele trudnych wyborów stawia przed nim to zadanie. Zaplanowanie wykończenia podłogi, ścian, gatunku wstawianych meble czy rodzaju i charakteru akcesoriów jest czasem kłopotliwe. Nie bez znaczenia jest również wspomniana aranżacja okna, do której wiele osób nie przywiązuje zbytniej wagi, a to oczywiście błąd! Jest to newralgiczny punkt, który określa całą stylistykę wnętrza. Piękne firany i eleganckie zasłony to klasyczna forma dekoracji okna, która w wielu aranżacjach sprawdza się doskonale.

Gdzie można zastosować zasłony? W zasadzie znajdą swoje miejsce w każdym pomieszczeniu. Najczęściej trafiają do salonu, pokoju dziecięcego czy sypialni, ale z powodzeniem można zastosować je nawet w kuchni. Wszystko zależy od stylistyki, jaka w niej dominuje.

Zasłony – w czym można wybierać?

Wariantów zakupowych, jak to w projektowaniu wnętrz najczęściej bywa, jest bardzo dużo. Pierwszym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę, są wymiary zasłon. Najczęściej stosowane przez producentów wolumeny to 100, 140, 145, 150, 160, 165, 180, 210, 220, 280, 300 i 330 centymetrów szerokości oraz 140, 240, 249, 250, 280 i 300 wysokości. Tak obszerna rozmiarówka daje ogrom możliwości projektowych. Jeśli jednak w mieszkaniu przewidziana jest inna szerokość lub wysokość, z powodzeniem w większości sklepów zamówisz wyrób o dedykowanych parametrach.

Materiał zasłonowy to w przeważającej części przypadków mieszanka bawełny z poliestrem, która gwarantuje doskonałą estetykę i zachowanie walorów wizualnych zasłon na długie lata po zakupie. Wybierając zasłony do swojego mieszkania, musisz wziąć także pod uwagę strukturę materiału. Gładkie, błyszczące lub matowe idealnie sprawdzą się w salonie, kontrastując lub współgrając z pozostałymi elementami. Można pokusić się również o wypukłą, strukturalną formę, która wprowadzi nieco pazura. Drukowane zasłony to z kolei świetny pomysł na ożywienie i umilenie przestrzeni sypialnianej oraz dziecięcego królestwa.

Zasłony
fot. magdalena24.pl

Zasłony czy rolety?

Jeśli zależy Ci na bardzo reprezentatywnym, przytulnym i eleganckim rozwiązaniu, które do wnętrza będzie wnosić nutkę ciepła i przytulności, to polecamy zdecydować się na zasłony. Jeśli jednak Twoja przestrzeń ma być minimalistyczna, surowa i nowoczesna, wówczas możesz rozważyć zakup klasycznych rolet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here