Minimalistyczne wnętrze – jak zaaranżować?

Spokój ducha, harmonia i porządek to coś, czego coraz bardziej pożądamy. Doświadczać tego w codziennym życiu pozwala nam właśnie minimalizm. Zobacz, jak zaaranżować wnętrze w minimalistycznym stylu.

Po latach, w których nadmiar wszystkiego był codziennością wielu z nas, nastał czas na minimalizm. To właśnie minimalistyczny styl życia i wnętrza w minimalistycznym stylu pozwoliły nam odetchnąć od tego, co zbędne i skupić się na tym, co najważniejsze. Nic dziwnego, że minimalistyczne aranżacje cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdź, jak wprowadzić minimalizm do swojego domu.

Jak zaaranżować wnętrze w minimalistycznym stylu?

Stonowana kolorystyka

Minimalizm ma zapewnić nam spokój ducha, harmonię i porządek. Właśnie z tego względu łagodne i nierozpraszające uwagi kolory to podstawa minimalistycznych aranżacji wnętrz. Odcienie szarości, nieskazitelna biel i beże sprawdzą się tutaj idealnie. Głęboka czerń także jest mile widziana. Jeśli jeden kolor to za mało, w minimalistycznym wnętrzu zastosujmy ich dwa, a nawet trzy. Ale nie więcej, bowiem wówczas do danego pomieszczenia zamiast harmonii wprowadzimy wizualny nieład.

Praktyczne meble

W dobie minimalizmu liczy się tylko to, co praktyczne. Nie ma tutaj miejsca na niepojemne meble i takie, które z różnych względów nie są w stanie w pełni spełnić swojej funkcji. Minimalistyczne wnętrza warto uzupełnić o praktyczne meble do przechowywania, ale tylko takie, które swoim kształtem, stylem i kolorem nie zakłócą harmonii, do której dążymy. Aby tak się nie stało, warto zdecydować się na zajmujące całą ścianę lub daną wnękę meble na wymiar, lub takie, które są niskie, ale dość pojemne. Zestawianie ze sobą mebli różnej wielkości, a do tego w różnym kolorze i kształcie z minimalizmem ma niewiele wspólnego.

Minimalistyczne dodatki

Nawet najbardziej minimalistyczne aranżacje wnętrz nie obejdą się bez rzeczy, jakim są ozdoby i dodatki. W końcu czymże byłoby dane pomieszczenie bez elementów takich jak nowoczesne lampy podłogowe, minimalistyczne ramki na zdjęcia, designerskie wazony, eleganckie dywany czy ozdobne poduszki. Wybierając je warto jednak mieć na uwadze to, aby wpasowywały się w kolorystykę ścian i mebli, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Bowiem tylko wówczas jesteśmy w stanie zachować wizualny ład. W przeciwnym razie nawet w pomieszczeniu z małą ilością rzeczy możemy odnieść wrażenie, że panuje w nim bałagan.

Przestrzeń wolna od nadmiaru

Nawet najbardziej minimalistyczna aranżacja wnętrz nie przyniesie nam satysfakcji, jeśli nie pozbędziemy się nadmiaru przedmiotów. Minimalizm to nie tylko kolor ścian, meble czy dodatki, ale także styl życia, który pozwala nam skupić się na tym, co najważniejsze. Decydując się na minimalistyczny salon, sypialnię czy łazienkę warto przede wszystkim zadbać o to, aby nie znalazły się przerzucane przez lata z kąta w kąt te same przedmioty. Aranżując pomieszczenie zrób porządki i zostaw tylko co, czego naprawdę potrzebujesz. Tylko wówczas zapewnisz w swoim domu swobodny przepływ harmonijnej energii i sprawisz, że dotychczas piętrzące się w szufladach i szafach niepotrzebne rzeczy już nie zakłócą twojego spokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here