Ile ludzi na świecie, tyle opinii na różne tematy. Nie inaczej jest w tematyce aranżacyjnej, bo jedni wolą łazienkę ciemną, drudzy jasną. Trzeba przyznać, że bardzo się różnią, więc temat może rodzić żywe spory. A przecież tak naprawdę tylko od nas zależy, jaką wolimy. No chyba, że małżonkowie nie mogą się w tej sprawie dogadać, to wtedy jest problem. No ale to już temat na inną rozmowę.

Co jest dla nas najlepsze?

Nie ulega wątpliwości, że łazienka w kolorze jasnym czy ciemnym to wady i zalety. O tym, co więc wybierzemy, decydować będzie ilość tych słabych i mocnych stron. Jeśli więcej będzie tych pierwszych, to na pewno nie skorzystamy z tego rozwiązania, te drugie zaś zachęcają, by skorzystać z danej aranżacji. Nieważne, jaką łazienkę wybierzemy, zawsze musimy pamiętać, by zaopatrywać się w profesjonalnych sklepach, gdzie kupimy produkty takich firm jak Sanswiss. To pewność, że zakupione produkty różnego rodzaju będą się sprawdzać, a ich trwałość będzie naprawdę solidna.

Jasność, widzę jasność

Trzeba przyznać, że znacznie częściej wybierana jest jasna łazienka. Tak się już to utrwaliło, że często to pomieszczenie kojarzy się z takimi kolorami. Może to kwestia czystości, lekkości, wody (jak na przykład zastosujemy niebieski kolor) – do końca nie wiadomo, pewne jest jednak, że gdyby zrobić badania, to więcej osób ma w domu taką właśnie łazienkę. Dla kogo ten wybór? Dla każdego, bo w naszym klimacie cierpimy na niedobór słońca, więc szczególnie zimą miło wejść do takiego pomieszczenia, które nie będzie nas przygnębiało. Tak zaś mogą odczuwać niektórzy w ciemnej łazience, ale nie wszyscy, o czym zaraz napiszemy.

Ciemno i stylowo

Ten wybór nie jest tak oczywisty, jak poprzedni, nie znaczy to jednak, że jest jakąś ekstrawagancją. Na pewno nie pojawia się tak często, bo trzeba się bardziej postarać, aby to pomieszczenie wyglądało dobrze. W jasnej łazience to wychodzi jakoś naturalnie, w ciemniej musimy uważać, by nie przesadzić z niektórymi elementami, jakie będą przytłaczać. No i ważna uwaga: ciemny nie znaczy czarny. Występują takie motywy, ale bardziej chodzi o to, że są w niej kolory inne niż biały czy kremowy, spotkać więc możemy czerwień czy fiolet. Dla kogo taka łazienka? Dla każdej osoby, która chce mieć oryginalne pomieszczenie tego typu, ale i czuje się na siłach, aby stworzyć gustownie takie miejsce.

Można też stworzyć łazienkę klasyczną, czyli jasną i dodać do niej ciemne elementy. W tej sytuacji również musimy uważać, aby nie przesadzić z niektórymi motywami, które mogą zepsuć cały efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here