Kinkiety loftowe - industrialne w stylu retro - czyli jak połączyć klasykę i nowoczesność

Oświetlenie w industrialnym stylu z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Oryginalne lampy utrzymane w dość surowym stylu perfekcyjnie spełniają rolę wykończenia zwłaszcza dużych pomieszczeń domowych lub biurowych, a także innych miejsc znajdujących się najczęściej w przestrzeniach poprzemysłowych. Styl loftowy kojarzy się zazwyczaj z modernistyczną aranżacją, jednak nie jest to regułą, mnóstwo zwolenników mają bowiem lampy industrialne w stylu retro, łączące w sobie nowoczesność z tradycyjnym wzornictwem.

Lampy industrialne retro – w jakich pomieszczeniach wyglądają najlepiej?

Duże pomieszczenia o wysokich sufitach, okazałych oknach i imponującym metrażu wymagają też szczególnej aranżacji. W znakomitej większości przypadków charakter wnętrz tego typu podkreśla się za pomocą dodatków utrzymanych w podobnym stylu. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych jest zaś z pewnością oświetlenie. Przestrzenie o dużych wymiarach mogą wydawać się mało przytulne, dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć je w odpowiednie światło, dzięki którym pokój nabierze przytulnego charakteru. Idealnie w tej roli sprawdzają się kinkiety loftowe-industrialne, wręcz stworzone z myślą o podobnych pomieszczeniach.

Vintage i modernizm czyli kinkiety loftowe-industrialne w niecodziennym wydaniu

Co jeśli jednak surowy styl nie jest do końca zgodny z naszymi upodobaniami? Nic prostszego. Estetyka industrialna wcale nie wyklucza się z konwencją retro bądź klasyczną, wręcz przeciwnie, potrafią się one idealnie komponować. Swoboda kształtów, wykorzystywanych materiałów, a także połączeń kolorystycznych i zabiegów stylizacyjnych sprawia, że wśród kinkietów loftowych-industrialnych na rynku znajduje się cała masa modeli, które przypadną do gustu tym, którzy szukają wykończenia łączącego w sobie pozornie przeciwne estetyki.

Kinkiety loftowe-industrialne retro – jak połączyć oba style?

O sukcesie w wyborze oświetlenia, odpowiadającego naszym potrzebom decyduje kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim jest to kształt danego modelu, których ilość i różnorodność może przyprawiać o zawrót głowy. Szczególną uwagę należy zwrócić więc na rodzaj klosza, będącego osłoną dla danego źródła lub kilku źródeł światła. Wśród kinkietów loftowo-industrialnych utrzymanych w dawnym stylu królują oryginalne wzory, przypominające stare lampiony, nagie żarówki pokryte sztuczną rdzą, kształty przywodzące na myśl najpopularniejsze wzory minionych epok, a także lampy stylizowane na specyficzne kształty reflektorów, czy też oświetlenia oldschoolowego garażu.

Klucz do sukcesu – kolor i tworzywo lampy

Kinkiety loftowe-industrialne to prawdziwe pole do popisu dla projektantów, pozwalają bowiem wykorzystywać odważne połączenia materiałów i barw. Rewelacyjny efekt nowoczesnego oświetlenia utrzymanego w stylu retro tworzy połączenie brązu z miedzią, czerń z mosiądzem, patyną lub złotym, czy też antyczny brąz. Do najczęściej używanych materiałów produkcyjnych zaliczają się szkło, metal, druty oraz rozmaite tworzywa sztuczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here