Kolonialny rys w Twoim domu. Dekoracje indyjskie

Styl kolonialny jest dość trudny, ponieważ każdy mebel indyjski jest inny i mimo pewnych cech wspólnych często okazuje się, że projekt się „rozjeżdża”. Jeżeli jednak jesteśmy rozmiłowani w tym designie, kompromisem mogą być dekoracje indyjskie, które nadadzą naszym wnętrzom kolonialnego stylu bez tworzenia chaosu. Zapraszamy do świata dekoracji indyjskich.

Cechy dekoracji kolonialnych

Dekoracje kolonialne mają te same cechy, co meble wytwarzane w Indiach. Dość ciężkie optycznie, a przede wszystkim występujące w ogromnej różnorodności, która sprawia, że praktycznie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Dzięki temu, że są wykonywanie ręcznie przez indyjskich rzemieślników, każda sztuka jest niepowtarzalna.

Dekoracje indyjskie zachwycają różnorodnością. Znajdą się pośród nich zarówno figurki i lampy, jak i maski, gry i wiele innych: lustra, parawany, zegary… Dekoracje indyjskie potrafią zajmować sporo miejsca, a jednocześnie nie pełnią jedynie funkcji ozdobnej – najczęściej mają też zastosowanie praktyczne.

Dekoracje kolonialne doskonale sprawdzą się tam, gdzie nie chcemy lub nie możemy meblować wnętrz ciężkimi sprzętami, ale nie chcemy rezygnować ze wschodniego stylu. Przyjrzyjmy się kilku przykładom użytkowej sztuki indyjskiej.

Przykłady dekoracji kolonialnych

Szczególnie bogatymi grupami ozdób w duchu kolonialnym są lustra oraz  parawany. Przeważająca część luster jest oprawiona w grube drewniane bogato zdobione ramy, choć możliwe jest znalezienie lustra z Indii, które urzeka minimalizmem i prostotą formy. Drewno, z natury ciemne, bywa barwione na biało lub w tonach zgaszonych szarości i pastelowych błękitów. W zdobieniach przeważają motywy roślinne i powtarzalne łagodne linie.

Parawany i panele indyjskie to doskonały sposób na wydzielenie własnej prywatnej przestrzeni, a jednocześnie wspaniała dekoracja. Solidność drewna kontrastuje z delikatnym ażurowym wzorem. Do szczególnie niedużych i wymagających lekkości pomieszczeń idealnie nadają się parawany barwione na biało. W zależności od potrzeb znajdziemy nieobciążające optycznie parawany delikatne jak koronka lub przeciwnie – masywne, w pełni zakrywające to, co się za nimi kryje. Setki różnych dekoracji kolonialnych można znaleźć na www.mebleramadan.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here