Lśniąca łazienka bez wysiłku - naturalne środki do czyszczenia

Często mówi się o tym, że łazienka jest wizytówką domu. Nic bardziej mylnego – to właśnie troska o higienę zarówno osobistą, jak i łazienkową, przedstawia właściciela. Łazienka jest miejscem, w którym każdy chce czuć komfort – zarówno domownicy, jak i goście. Można to osiągnąć za pomocą naturalnych środków, które skutecznie zwalczą osady, grzyby, pleśnie i kamień. Przede wszystkim jednak będą im zapobiegać. Jakie produkty przydadzą się do wyczyszczenia łazienki?

Soda oczyszczona – podstawowa w zachowaniu lśniącego połysku i bieli np. wanny, umywalki, kafelek, sedesu. Soda oczyszcza i zmiękcza, dzięki czemu zlikwiduje kamień i pojawiający się brud. Sodę oczyszczoną trzeba połączyć z wodą, najlepiej w stosunku 3:1. Otrzymamy pastę, którą rozkładamy na zanieczyszczonej powierzchni i pozostawiamy na kilka minut. Do umycia sedesu warto po prostu zanurzyć mokrą szczotkę w masie sody oczyszczonej.

Cytryna – kwaśna i wykorzystywana na wiele sposobów w gospodarstwie domowym, pomoże także w łazience. Jeśli przekroimy cytrynę i jak gąbką przyłożymy do powierzchni z rdzą lub kamieniem, osady znikną. Rozwiązanie polecane szczególnie przy armaturze.

Ocet – usunie pleśń, tłuszcz, brud, zacieki, które powstały na ścianach kabiny prysznicowej, resztki mydła, kamień i wiele innych często występujących zmian w łazience. Przetarcie wszystkiego szmatką nasączoną wodą z octem nadaje jednocześnie połysk i zlikwiduje nieprzyjemne zapachy.

Proszek do pieczenia – na długi czas utrzyma fugi w czystości, bez konieczności sięgania po chemiczne preparaty.

Wazelina – szczególnie ważna przy nowo wyremontowanych łazienkach. Jeśli nie chcemy, by karnisze, rogi wanny, wszelkie metalowe przedmioty czy zwykły uchwyt do zasłony prysznica zardzewiał, posmarujmy je wazeliną.

W domowym sprzątaniu i czyszczeniu łazienki sprawdzą się też coca-cola (na kamień i rdzę) oraz mąka pszenna (do oczyszczania armatury). Dostępne powszechnie środki żywności i pielęgnacji można świetnie wykorzystać jako narzędzia walki z zabrudzoną i nieświeżą łazienką.

Te i inne porady znajdziesz na: http://blog.elements-show.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here