Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkich sypialnianych przestrzeni, z całą pewnością pragnęlibyśmy zmienić ten stan rzeczy i mieć do dyspozycji duże wnętrze,  w którym pozwolimy sobie na relaks i nocny wypoczynek. Jednak wiadomo, jaka jest rzeczywistość – musimy skoncentrować się na tym, by posiada przez nas przestrzeń odpowiednio ozdobić i umeblować. Odpowiednio, to znaczy tak, aby nie podkreślać jej niewielkich rozmiarów, lecz by wydawała się nam całkiem spora. Jak tego dokonać? Już wyjaśniamy!

Polecane metody

Za wszelką cenę powinniśmy w małej sypialni unikać bardzo ciemnych podłóg, mebli, tekstyliów czy dodatków. Ciemne barwy na ścianach to byłaby wręcz aranżacyjna tragedia – wtedy bowiem wnętrze jawiłoby się naszym oczom jako wyjątkowe małe, wręcz depresyjne. dlatego też warto stawiać na wszystko to, co jasne. Świetnym rozwiązaniem będą na przykład beże, biele, cytrynowe żółcie, delikatne pomarańcze czy też pudrowe róże. Kolor miętowy także świetnie się sprawdzi. Wszystko po to, by optycznie powiększyć przestrzeń choć w niewielkim stopniu.

Warto wiedzieć także, że nieduże pomieszczenia zdecydowanie nie lubią nagromadzenia różnych printów (a najbardziej już tych drobnych). Jeśli zatem decydujemy się na jakieś zdobienia, niech będą one odpowiednio duże. Przykład? Nie wybierajmy drobniutkich kwiatków na ścianach, jedna duża orchidea na fototapecie sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Skoro już mowa o tym rodzaju ozdób naściennych, wspomnieć musimy koniecznie o tym, iż świetnie nadadzą się fototapety przestrzenne. Dzięki nim bowiem nawet najmniejsza sypialnia będzie nam się wydawała pomieszczeniem całkiem sporych rozmiarów. Wszystko dlatego, że mamy tu do czynienia z iluzją optyczną. Dodatkowo wyborem odpowiedniego printu można spotęgować jeszcze ten efekt. Co warto wybrać? Na przykład model przedstawiający wijąca się uliczkę, drogę lub trakt. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się być także egzemplarze, na których widnieją kolorowe kwiaty. Abstrakcyjne wzory i geometryczne printy to również w tym przypadku przysłowiowy strzał w dziesiątkę i rozwiązanie, na które warto postawić.

Czy trzeba zapłacić dużo?

Jeśli dysponujemy pokaźnych rozmiarów budżetem, na pewno nie zastanawiamy się nad tym, ile będzie kosztowała tego typu naścienna ozdoba. Jednak kiedy nasze środki na ten cel są ograniczone, z pewnością nas to zainteresuje. Na szczęście jednak ceny są tu bardzo przystępne, już za kwotę około 150 złotych można kupić genialną przestrzenną fototapetę i cieszyć się efektami, jakie daje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here