Każdemu rodzicowi zależy przede wszystkim na zdrowiu swojego dziecka, dlatego stara się zapewnić mu bezpieczeństwo od pierwszych chwil życia, dbając, by dobrze się rozwijało. Jednym z aspektów, na który zwracamy uwagę szczególnie, jest piękny i funkcjonalny pokój, w którym nasza pociecha spędza wiele godzin w ciągu dnia. A jego najważniejszą częścią jest łóżko, a właściwie materac.

Kiedy dziecko zaczyna dorastać, jego organizm staje się wyjątkowo wrażliwy i delikatny, ponieważ rozwija się w bardzo szybkim tempie. To czas, w którym wyjątkowo powinniśmy zadbać o nasze dzieci, by zapobiec jakimkolwiek problemom z ich zdrowiem w przyszłości. Dlatego ważne jest, by zainwestować w wysokiej jakości materac, który będzie odpowiednio dopasowany do wieku i potrzeb naszego dziecka.

Jaki materac dla nastolatka?

Na rynku istnieje szeroki wybór materacy dla nastolatków. Zdecydowanie najlepszą opcją dla młodzieży będą jednak materace 170×80. To optymalna wielkość, która zapewni wystarczającą ilość miejsca dla większych dzieci, które mogą się na nim swobodnie rozłożyć i wypocząć.

Wśród nich możesz także znaleźć materace z różnym wypełnieniem. Zwróć uwagę na to, by były antyalergiczne i bezpieczne dla dzieci – wykonane z materiałów odparowujących wilgoć i odpornych na rozwój bakterii.

Najpopularniejszy na rynku jest materac piankowy, ponieważ ma niewysoką cenę, a przy tym jest odporny na roztocza, łatwy w czyszczeniu i bardzo sprężysty (nie powoduje powstawania wgłębień). Drugim, równie często wybieranym modelem jest materac lateksowy. Dlaczego? Jest trwały i nie odkształca się, ale dopasowuje się do ciała dziecka, gwarantując przy tym efektywny odpoczynek dla kręgosłupa. Dodatkowo bardzo dobrze izoluje ciepło.

Producenci postanowili połączyć te dwa rodzaje i stworzyć materac piankowo-lateksowy, który doskonale łączy właściwości obu tych materacy. Zapewnia swobodny przepływ powietrza, ma właściwości antypodowe, antyalergiczne i doskonale amortyzuje ruch w czasie snu oraz dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu nasz nastolatek może swobodnie się odprężyć podczas snu. Sprawdź koniecznie materac pianka-lateks 170×80 silver, który będzie idealnym wyborem dla twojego dziecka.

Regularna wymiana materaca

Pamiętaj o regularnej wymianie materaca swojego dziecka. Nie ma konkretnej normy, która mówi, jak długo można użytkować jeden egzemplarz. Zakłada się, że jest to około siedem lat. Jednak warto obserwować, jak zachowuje się materac. Jeśli pojawiają się na nim znaczne odkształcenia czy nieestetyczne odbarwienia, powinniśmy pomyśleć o jego wymianie nawet wcześniej. Wybierając materac piankowo-lateksowy dla naszego dziecka możemy mieć pewność, że posłuży im na długie lata, ponieważ wykonany jest z trwałych materiałów wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here