Meble skandynawskie podbijają serca projektantów i samych użytkowników

Jeszcze kilka lat temu w niemal każdym domu można było znaleźć rozkładane kanapy, miękkie fotele i duże meblościanki, w których znajdowały się wszystkie skarby ich właścicieli.

Dziś stopniowo odchodzi się od przepychu i ciężkich mebli na rzecz minimalistycznego wyposażenia. Od kilku sezonów prym wiodą meble skandynawskie, które są nie tylko stylowe, ale także w pełni funkcjonalne. Dzięki nim wnętrza nabierają nowego niepowtarzalnego klimatu, inspirowanego dawnymi przestrzeniami przemysłowymi. 

Do jakich wnętrz pasują meble skandynawskie?

Decydując się na zmianę aranżacji, trzeba pamiętać o tym, że każdy metr kwadratowy powinien jak najlepiej spełniać oczekiwania wszystkich domowników. Podobnie sytuacja wygląda z całym wyposażeniem, które na pierwszym miejscu powinno stawiać aspekt użytkowy. Meble skandynawskie zachowują równowagę między formą a funkcjonalnością – http://takemehome.pl. A jednocześnie są na tyle uniwersalne, że doskonale wpisują się w klimat zarówno surowych nowoczesnych wnętrz, jak i w pomieszczenia o nieco bardziej tradycyjnym charakterze. W pierwszym przypadku są one podkreśleniem minimalizmu, w drugim natomiast – dodają lekkości i tworzą niebanalne połączenia ze znajdującymi się tam przedmiotami. Łączenie klasyki i  nowoczesności to trudna sztuka. Jednak, gdy uda się osiągnąć ten cel, efekt ostateczny może robić ogromne wrażenie na samych domownikach oraz na ich gościach.  

Funkcjonalne i stylowe meble skandynawskie

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że domy i mieszkania prezentowane w magazynach wnętrzarskich oraz na stronach i blogach z inspiracjami nie są praktyczne, a jedynie ładne i przyciągające uwagę. Nic bardziej mylnego! Popularny już od kilku sezonów minimalizm, którego nieodłącznym elementem są meble skandynawskie duży nacisk kładzie właśnie na aspekt funkcjonalny. Stylistyka również ma znaczenie, jednak nie może ona istnieć samodzielnie. Meble należące do tego stylu charakteryzują się geometrycznymi formami, neutralnymi kolorami i wykorzystaniem materiałów takich jak drewno, szkło i metal. Uniwersalne wzornictwo oraz precyzja i jakość wykonania każdego produktu pozwalają na wykorzystanie tych mebli w domach, mieszkaniach, a nawet biurach czy lokalach usługowych, jak restauracje czy kawiarnie.

Projektanci nowoczesnych mebli przełamują stereotypy mówiące o tym, że wyposażenie wnętrz nie może być jednocześnie stylowe i praktyczne. Nieprzerwanie dążą oni do tworzenia jak najlepszych produktów, które odpowiadają potrzebom coraz bardziej wymagających i świadomych klientów. A klienci – stopniowo przekonują się, że nowoczesne meble są dokładnie tym, czego oni sami już od dłuższego czasu szukali.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here