Na co zwrócić uwagę przy montażu fotowoltaiki

Profesjonalnie wykonany montaż oraz odpowiednie usytuowanie paneli fotowoltaicznych to dwa najważniejsze czynniki, które mają największy wpływ na wydajność i opłacalność całego systemu. Żeby funkcjonowały na jak najwyższych obrotach, muszą być zamontowane w miejscu, które jest niezacienione i ustawione w takiej pozycji, aby czerpały jak najwięcej promieni słonecznych.

Z której strony budynku najlepiej zamontować fotowoltaikę w Lublinie?

Montaż fotowoltaiki nie jest procesem skomplikowanym, ale musi być wykonany przez fachowców, którzy dokładnie przymocują cały system, dzięki czemu nic nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem silnych wiatrów czy gwałtownej burzy. Istotne jest również to aby zainstalować odpowiedni osprzęt oraz prawidłowo podłączyć wszelkie przewody elektryczne.

Dość dużą powierzchnię zajmują panele fotowoltaiczne, dlatego tylko nieliczne osoby decydują się na ich montaż obok budynku. Zdecydowanie lepszym wyborem jest elewacja albo dach.

Dach jest najczęściej wybierany do montażu fotowoltaiki w Lublinie. W takim miejscu panele nikomu nie przeszkadzają, a także nie są narażone na cień padający z sąsiednich budynków czy rosnących obok drzew. Żeby uzyskać ich największą wydajność, powinny być ustawione w stronę słońca i pochylone pod kątem 30-40° do poziomu.

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Bardzo często początkującym inwestorom wydaje się, że montaż jest łatwy i szybki. Jednak jak się okazuje, do wykonania takiego zadania trzeba mieć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.

Jeżeli instalacja zostałaby źle zamontowana to jej wydajność byłaby bardzo kiepska. Dlatego takie zlecenie powinni wykonać specjaliści, którzy doskonale wiedzą jak wszystko ze sobą połączyć i posiadają niezbędne narzędzia. Profesjonalny montaż fotowoltaiki w Lublinie oferuje firma: https://freesun.pl/fotowoltaika.

Prawidłowo wykonana instalacja to gwarancja uzyskania maksymalnej energii ze słońca. Inwestor będzie mógł w ten sposób zaoszczędzić na rachunkach za prąd i ogrzewanie całego budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here