Osuszacze powietrza

0
804

Osuszacze powietrza to urządzenia, które coraz częściej znajdują się w naszych biurach oraz domach. Świadomość tego, jak poważne zagrożenia dla zdrowia i samopoczucia ludzi stanowi zbyt wysoka wilgotność powietrza sprawia, że chętnie inwestujemy w osuszacze powietrza, traktując to jako inwestycję w zdrowie. Tego typu urządzenia są także coraz łatwiej dostępne, a na rynku pojawiają się nawet nowoczesne propozycje, wyposażone w liczne funkcje i udogodnienia. Na jakie modele warto postawić?

Nowoczesne osuszacze powietrza

Nowoczesne osuszacze powietrza nie tylko skraplają powietrze i gromadzą wodę w specjalnym pojemniku, ale wyposażone są w liczne technologie, dzięki którym ich używanie jest jeszcze większą przyjemnością. W jakie funkcje mogą być wyposażone osuszacze powietrza i kiedy są one praktyczne?

  • Aktywny filtr węglowy lub HEPA – modele wyposażone w elementy filtracyjne nie tylko osuszają powietrze, ale też automatycznie je oczyszczają. Filtry HEPA pochłaniają drobne zanieczyszczenia, natomiast węglowe dodatkowo pochłaniają zapachy. To doskonała propozycja dla astmatyków lub osób skłonnych do alergii. Osuszacze wyposażone w systemy filtrujące oczyszczają powietrze z wirusów, bakterii oraz pyłków poprawiając samopoczucie domowników.
  • Funkcja suszenia prania – jest ona praktyczna, gdy mieszkamy w bloku i jesteśmy zmuszeni do suszenia prania w mieszkaniu lub suszenie ubrań na zewnątrz jest nieefektywne – jak to się dzieje w okresach dużych opadów deszczu. Osuszacze wyposażone w tę funkcję zużywają mniej energii oraz w trakcie pracy wytwarzają dodatkowe ciepło, dzięki czemu szybko i skutecznie suszą pranie.
  • Tryb cichy – to bardzo praktyczna opcja, jeżeli osuszacza będziemy używać na co dzień. Modele wyposażone w ten tryb obniżają poziom hałasu do tego stopnia, że jest on niemal niesłyszalny. Dzięki temu bez problemu możemy spać w jednym pomieszczeniu lub wypoczywać, bez obaw, że hałas wydobywający się z urządzenia będzie nam przeszkadzał.
  • Nietuzinkowe kształty – nowoczesne osuszacze powietrza mogą przybierać bardzo atrakcyjne formy, dzięki czemu stanowią ozdobę wnętrza. Dostępne są w licznych kolorach i kształtach, tworząc harmoniczną i spójną całość z pomieszczeniem, w którym się znajdą. Wybrać można zarówno eleganckie modele utrzymane w ciemnych odcieniach, jak i białe, minimalistyczne osuszacze, które zajmują bardzo mało miejsca.
  • Duży zbiornik wody – jeżeli prowadzimy intensywny tryb życia i każdego dnia mamy nadmiar obowiązków, osuszacz wyposażony w duży zbiornik na wodę będzie najlepszym rozwiązaniem. O jego wymianie będziemy musieli pamiętać jedynie raz na jakiś czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here