Sprzęty domowe są wielkim udogodnieniem w naszym codziennym życiu. Nie wyobrażamy sobie życia bez pralki automatycznej lub zmywarki, a awaria ich – zwłaszcza w sezonie letnim i okresie licznych spotkań z przyjaciółmi, może mocno skomplikować plany. Wówczas trzeba szybko działać, a czas to pieniądz!

Nieprzewidziane awarie AGD – ile to kosztuje?

Wszystko komplikuje się, gdy nasza pralka lub zmywarka dozna nieprzewidzianej awarii. Nie oszukujmy się- dzieje się to zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Naprawa sprzętu AGD nie jest prosta i potrzebny jest do niej fachowy wykonawca. O ile ceny naprawy pralki zaczynają się w granicach 30 złotych, o tyle w zmywarce najtańsza naprawa kosztuje 50zł. Więcej trzeba zapłacić za regenerację modułu sterującego lub programatora zmywarki (a to bardzo popularna usterka). W górnej granicy kosztów znajduje się wymiana pompy obiegu wody, gdzie cena waha się od 150 do 200 złotych. Również w pralkach najdroższe usługi związane są z regeneracją modułu sterującego (wynoszą około 300 złotych) oraz wymiana łożysk z simmeringiem – jeżeli mamy do czynienia ze zbiornikiem nierozbieralnym. Wymiana łożysk z simeringiem ze zbiornikiem rozbieralnym waha się od 150 do 250 złotych.

Oczywiście to są tylko ceny usług, do których należy dodać koszty wymienianych elementów, a te mogą kosztować nawet kilkaset złotych.

Zdarza się również, że zepsuta część uniemożliwia dalszą eksploatację urządzenia lub naprawa staje się nieopłacalna i konieczna jest wymiana urządzenia na nowy model.

Brak finansów a duże koszty. Idealne rozwiązanie w potrzebie

Jak widać, naprawa prostej pralki czy zmywarki nie jest rzeczą tanią, a zwykle niestety bardzo pilną. O ile sklepy ze sprzętem AGD przewidują zakupy na raty, o tyle usługodawcy zwykle oczekują pełnej kwoty za naprawy, wpłacanej natychmiast po wykonaniu usługi. Jeżeli w domowym budżecie nie mamy odłożonej puli pieniędzy na nieprzewidziane wydatki, to sytuacja może być bardzo kłopotliwa. W takiej sytuacji bardzo pomocna będzie pożyczka chwilówka. Pozwoli szybko uzupełnić brakującą kwotę, a jeśli spłacimy ją w terminie, to prowizja za nie nie będzie wysoka, a w niektórych przypadkach może być nawet zerowa. Przed wzięciem pożyczki trzeba dokładnie przeczytać warunki umowy, żeby mieć pełną świadomość kosztów pożyczki.

Procedura uzyskania potrzebnych pieniędzy jest bardzo prosta i można ją przejść on-line, nie wychodząc z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here