Nieruchomości w Beskidach a wybór biura nieruchomości

Wybór biura nieruchomości to jedna z trudniejszych, ale i ważniejszych decyzji podczas poszukiwania nieruchomości w Beskidach i innych regionach Polski. To przedsięwzięcie, które pozwala nie tylko zaoszczędzić sporo czasu i energii potrzebnej na znalezienie wymarzonej nieruchomości, ale również takie, które może ochronić nas przed kosztownymi konsekwencjami błędnej decyzji.

Nieruchomości prywatne i biznesowe

Decyzja o wyborze biura nieruchomości tyczy się zarówno osób prywatnych nieprowadzących działalności gospodarczych, jak i klientów biznesowych. Klienci prywatni poszukują zwykle mieszkań, domów lub działek pod budowę domów. Klientów biznesowych zwykle interesują lokale w Beskidach, hale lub obiekty hotelowe i gastronomiczne przeznaczone do kupna lub wynajmu.

Ryzyko inwestycyjne jest porównywalne w obydwu przypadkach. Z jednej strony błędnie podjęta decyzja może przyczynić się do mieszkania w miejscu np. z trudnymi sąsiadami lub w lokalizacji, w której powstają zakłady przemysłowe lub planowana jest inwestycja drogowa o znaczeniu krajowym. Z drugiej strony, zła decyzja biznesowa może przełożyć się na utratę płynności finansowej firmy, a w konsekwencji doprowadzić nawet do bankructwa.

Powyższe argumenty sprawiają, że coraz więcej inwestorów jest świadomych potrzeby skorzystania z usług profesjonalistów, doskonale znających specyfikę lokalnego rynku nieruchomości oraz swobodnie poruszających się po aktualnych zagadnieniach prawnych.

Przegląd nieruchomości

Powszechny dostęp do Internetu, mnogość serwisów internetowych poświęconych ogłoszeniom dotyczącym sprzedaży, kupna i wynajmu nieruchomości oraz aktualnych cen ofertowych wcale nie ułatwia decyzji. W gąszczu informacji trudno jest bowiem znaleźć to, czego potrzebuje się aktualnie.

Skorzystanie z usług biura nieruchomości może w tym zakresie być nieoceniona. Dobrzy agenci nieruchomości mają nie tylko wiedzę nt. tego, jakie nieruchomości aktualnie sprzedają się dobrze, a jakie niekoniecznie, jaka jest różnica między ceną ofertową a ceną transakcyjną (czyli ile potencjalnie można wynegocjować przy kupnie nieruchomości) oraz jakie są planowane inwestycje na danym terenie i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do poszukiwania nieruchomości w danej lokalizacji.

Rolą dobrego pośrednika w obrocie nieruchomościami jest zarówno ochrona nas przed nietrafioną inwestycją, jak również zaproponowanie nieruchomości spełniającej nasze oczekiwania oraz wpisującej się w przewidziany budżet inwestycyjny.

Biuro nieruchomości w Beskidach

W Beskidach istnieje wiele biur nieruchomości, ale na przykład o dobre biuro nieruchomości w Bielsku-Białej już nie jest tak łatwo. Na rynku usług wciąż jeszcze istnieje wiele biur niecieszących się najlepszą opinią. Na szczęście są też i takie, których agenci nieruchomości są zaangażowani w pomoc swoim klientom, a ich wiedza i doświadczenie są godne podziwu. Jednym z takich biur jest biuro nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości.

Jest to agencja nieruchomości istniejąca nieprzerwanie na beskidzkim rynku nieruchomości od blisko 30 lat. Świadczy kompleksowe usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami zlokalizowanymi na terenie miast: Bielsko-Biała, Cieszyn i Żywiec oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Jej właściciel – Józef Kufel, to licencjonowany agent nieruchomości (licencja nr 752) z uprawnieniami państwowymi nr 110 w zakresie wyceny nieruchomości oraz uprawnieniami budowlanymi nr 167/94 BB.

Niniejsza agencja nieruchomości jest znana z tego, że w pełni angażuje się w obsługę klientów prywatnych i biznesowych, zainteresowanych kupnem, sprzedażą lub wynajmem domów, mieszkań, działek, lokali, hal i obiektów użytkowych w Beskidach. Cieszy się dobrą opinią zarówno wśród lokalnych inwestorów, jak i tych spoza Beskidów.

Z jej agentami można skontaktować się telefonicznie, mailowo oraz osobiście:

  • biuro nieruchomości w Żywcu:

– tel: 601 996 588

– email: biuro@jkn.com.pl

– al. Piłsudskiego 34/1, 34-300 Żywiec

  • biuro nieruchomości w Bielsku-Białej:

– tel: 500 014 236

– email: biuro.bielsko@jkn.com.pl

– ul. Cyniarska  22A, 43-300 Bielsko-Biała

Więcej informacji nt. agencji można znaleźć na stronie jkn.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here