W kuchni nie może zabraknąć wielu elementów, w tym ociekacza do naczyń. Mamy do wyboru różnorodne konstrukcje. Oddzielny ociekacz na talerze i sztućce, jak i taki, w którym zmieścimy wszystkie naczynia po myciu. Są ociekacze stojące z dwoma poziomami, ale i pojedyncze bądź zwykłe „tacki”, na których umieszczamy naczynia. Nasz wybór zależny będzie od miejsca, jakim dysponujemy w kuchni oraz własnych potrzeb. Przyglądamy się dostępnym rozwiązaniom.

Zmywarka to nie wszystko!

Najłatwiej mają ci, którzy zainwestowali w zmywarkę. To wygoda, oszczędność na wodzie i środkach czyszczących. Do tego czas, którego nie musimy poświęcać na walkę z naczyniami i garnkami, z zaschniętymi resztkami jedzenia. Niestety nie każdy rodzaj naczyń umyjemy w zmywarce. Ponadto mieszkając samodzielnie i każdego dnia mając do uporządkowania jeden czy dwa talerze, ze dwa kubki i kilka sztućców, używanie zmywarki może okazać się kompletnie nieopłacalne. Tak czy siak – suszarka do naczyń jest nam niezbędna.

Jeśli w naszej kuchni nie ma za dużo miejsca, najlepiej sprawdzi się suszarka do naczyń z tacką. Wygodna w użytkowaniu, tak naprawdę niezajmująca zbyt wiele przestrzeni na blacie, ale na umyte naczynia będzie miejsca wystarczająco. Taką suszarkę z tacką można zakupić w dziale akcesoria kuchenne DoGotowania.pl. Dobrze jest znaleźć konstrukcję, w której umieścimy nie tylko naczynia, ale i sztućce. Jeśli zaś mamy nieco więcej miejsca, można wybrać oddzielny ociekacz.

Suszarka bez tacki na skapującą wodę sprawdzi się wtedy, gdy zaplanujemy umiejscowienie jej obok komory zlewu, bezpośrednio na części zlewozmywakowej.

Wykonania z różnych materiałów

Mamy dostępność różnorodnych wykonań. Możemy zatem postawić na suszarki ze stali nierdzewnej, które są estetyczne i nie posiadają zbyt dużej liczby zakamarków, w których mogłaby się zbierać woda, wilgoć i brud. Więcej uwagi poświęcimy utrzymaniu w czystości suszarkom z tworzyw sztucznych.

W przypadku suszarek, a w szczególności ociekaczy chromowanych, warto wybierać konstrukcje o gęstych oczkach, by nie wypadały dołem sztućce, a naczynia stabilnie zajmowały swoje miejsce w suszarce. Chromowane wykonania będą również trwalszymi, z kolei te z tworzyw dostępne są w szerokiej palecie kształtów i kolorów, dzięki czemu można je dopasować do każdej kuchennej aranżacji.

Dwupoziomowa czy z jednym poziomem

Nasze suszarki mogą posiadać kilka poziomów, dzięki czemu zmieścimy na nich o wiele więcej. Musimy jednak pamiętać, że im wyższa konstrukcja, tym więcej miejsca na blacie potrzebuje, a poza tym musi być solidną, jeśli ma wytrzymać ciężar umieszczanych na niej garnków.

Dla dużej rodziny i mając do dyspozycji sporą kuchnię, można wybrać dwu- lub trzy-poziomową suszarkę do naczyń i nie tylko ją postawić, ale być może powiesić, aby odzyskać miejsce na blacie. W małych kuchniach, dla singla lub pary mieszkającej we dwójkę, zwykła suszarka z tacką, najczęściej okaże się być wystarczającą.

Niezależnie od naszego wyboru pamiętajmy o jakości wykonania, stabilnej konstrukcji i użytkowaniu zgodnie z przeznaczeniem. Nie są to w końcu bardzo drogie akcesoria kuchenne, ale sens mnożenia wydatków na nową suszarkę czy ociekacz, jest żaden. Przy prawidłowym użytkowaniu i utrzymaniu w czystości, wybrane produkty posłużą stosunkowo długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here