Dobry materac powinien idealnie dopasowywać się do kształtu oraz wagi ciała. Dzięki temu nasz sen jest zdrowy i pozwala naszemu organizmowi w pełni się zregenerować. W poniższym artykule opowiemy czym charakteryzują się materace sprężynowe kieszonkowe.

Dlaczego sen jest ważny?

Statystyczny człowiek przesypia około 1/3 swojego całego życia. Zdrowy sen pozwala na skuteczną regenerację fizyczną oraz psychiczną. Jego niedobór może skutkować rozdrażnieniem, problemami z koncentracją, obniżoną odpornością organizmu oraz bardzo złym samopoczuciem. Nieprzyjemności płynących z niewyspania jest o wiele więcej i nie sposób wymienić je wszystkie na raz. Jeżeli więc zależy nam na tym, by nasz organizm poprawnie funkcjonował musimy zadbać o to, by sen trwał nieprzerwanie przez co najmniej 8 godzin.

Na jakość naszego snu ma wpływ wiele czynników, a jednym z nich jest źle dobrany materac. Standardowe materace bonellowe, które wypełnione są małą ilością sprężyn nie zapewniają odpowiedniego oparcia dla naszego ciała. Skutkować to może silnymi bólami kręgosłupa oraz szyi tuż po przebudzeniu. Długoterminowe korzystanie z takiego materaca może powodować zaburzenia snu.

Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka?

Wybierając materac powinniśmy zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne elementy. Pierwszym z nich jest twardość. Zbyt miękki materac spowoduje, że będziemy się do niego zapadać i nasz kręgosłup przyjmie pozycję łuku, z kolej zbyt twardy będzie skutkował wywarciem niepotrzebnego nacisku pomiędzy dyskami. Skończyć się to może drętwieniem kończyn podczas snu. Spanie zarówno na za miękkim jak i za twardym materacu w długoterminowej perspektywie grozi silnymi kontuzjami kręgosłupa oraz innych problemów zdrowotnych. Drugim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając materac jest jego wypełnienie.

Czym charakteryzują się materace sprężynowe kieszonkowe?

Materac kieszonkowy to udoskonalona wersja materaca sprężynowego. Ten pierwszy w odróżnieniu od drugiego charakteryzuje się tym, że sprężyny umieszczone są w specjalnych kieszeniach. Dzięki temu zabiegowi zachowują one znacznie większą niezależność oraz lepiej dostosowują się do ciała. To rozwiązanie nie tylko wpływa na lepszy komfort leżenia oraz bardziej jakościowy sen, ale także bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie.

Zalety materaca kieszonkowego:

  • Idealnie dopasowuje się do krzywizny kręgosłupa,
  • Zapewnia efekt punktowej elastyczności,
  • Charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością,
  • Dobrze dopasowuje się do kształtu ciała,
  • Posiada nawet do 7 stref twardości,
  • Pozytywnie wpływa na jakość snu.

Podsumowanie – czy warto wybrać materac sprężynowy kieszonkowy?

Materace sprężynowe kieszonkowe sprawdzą idealnie w każdym domu. Szczególnie polecane są one osobom, które cierpią na bóle kręgosłupa. Sprężyny umieszczone w specjalnych kieszeniach zapewniają idealne oparcie ciała na całej powierzchni kręgosłupa gwarantując przy tym niesamowity komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here