Ogród Twoich marzeń przez cały rok

Ogród zimowy jest marzeniem wielu z nas. Gdy wokół snuje się wiatr, mróz, zamieć śnieżna, my możemy być w centrum tego pięknego wydarzenia w cieple, z ulubioną książką i gorącą herbatą. Te cudowne uczucie relaksu możemy poczuć na własnej skórze, gdy tylko zdecydujemy się na zorganizowanie takiego ogrodu przy naszym domu. Jednak należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się na ich temat podstawowych kwestii.  

Ogród zimowy – dla kogo?  

Ogrody zimowe stawiane są jako szklane osobne domki w ogrodach bądź jako przybudówki przy domkach jednorodzinnych, zabudowach bliźniaczych i szeregowych, od podstaw albo jako modyfikacja istniejącego już tarasu. Oznacza to, że nawet gdy mamy już postawiony dom z tarasem, to nie dyskwalifikuje nas jako przyszłych posiadaczy ogrodu zimowego. ogród zimowy jest przeznaczony przede wszystkim dla osób ceniących sobie spokój, przyrodę bardzo blisko siebie i chcących spędzać jak najwięcej czasu samemu lub z rodziną i przyjaciółmi w słońcu, jednak bez konieczności wychodzenia na czasem mroźne powietrze. Ogród tego typu wprowadza do każdego domu niepowtarzalny, magiczny, bajkowy klimat szczególnie, gdy za oknem mamy zimę. W ogrodzie za szkłem możemy wtedy uprawiać egzotyczne rośliny, a także owoce wymagające wysokiej temperatury.    

Kolejny etap – wybór fachowców

Oczywiście nie jesteśmy w stanie sami oszacować, czy i u nas zmieści się ogród zimowy, czy też konstrukcja już istniejącego tarasu nam na to pozwoli. Niezależnie od tego, czy stawiamy ogród od podstaw, czy już posiadamy taras do zabudowy, najlepiej jest najpierw poprosić fachowców o poradę i wymiary. Na tym etapie możecie poznać solidną firmę – czy nie spóźniają się na wymiary, co sądzą i myślą o przedsięwzięciu, czy chcą jak najlepiej dla Was i efektu końcowego, czy szukają łatwych rozwiązań, by jak najszybciej skończyć pracę. Najlepiej jest wybrać firmę, która potrafi doradzić, rozstrzygnąć zawiłości techniczne. Jest otwarta na sugestie i pragnienia klientów, nie szuka problemów, ale rozwiązań i podchodzi do każdego klienta w sposób indywidualny. Najlepiej, aby firma posiadała spore doświadczenie, a Wy moglibyście zobaczyć ukończone realizacje na czas. 

Ogrody zimowe a ich wygląd 

Ogrody zimowe są to zazwyczaj oszklone domki, które mogą przybrać przeróżną postać, oczywiście uwzględniając miejsce w ogrodzie, podobnie jak w przypadku przybudowania ogrodu zimowego do istniejącego budynku. Choć inne zabudowy typu altana czy garaż nie wymagają pozwolenia na budowę, jednak obecnie przepisy głoszą, że budowa oranżerii (ogrodu zimowego) o powierzchni mniejszej niż 35 m2 wymaga natomiast zgłoszenia do starostwa. Nie jest to w żaden sposób kłopotliwe, a dobra firma wykonująca dany ogród, która posiada w tej kwestii spore doświadczenie, może nam w tym pomóc. Podobnie jak w realizacji naszej wizji na wymarzony domek zimowy, który w środku lata również może stanowić nasze miejsce relaksu i ukojenia, gdy zainstalujemy w niej klimatyzację albo nie, jeśli uwielbiamy wysokie temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here