okap tuba

Wyspa kuchenna to także świetne miejsce na kuchenkę. Aby gotowanie było jeszcze będzie przyjemne, nie można zapominać o dokupieniu do niej okapu kuchennego. W tym przypadku świetnym pomysłem może być wyspowy okap o konstrukcji tuby!

Okapy wyspowe to nowa rodzina produktów. Do tej kategorii zaliczane są okapy kuchenne przeznaczone specjalnie do montażu nas wyspami, na których umieszczane są kuchenki. Okapy wyspowe występują w wielu wariantach do wyboru, w tym między innymi jako okapy tubowe.

Co warto wiedzieć na temat okapów tubowych nad wyspy kuchenne? Jak wybrać najlepszy okap tego typu? Gdzie można go zamówić? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika oraz artykułów dostępnych na tej stronie!

Okapy tubowe – nowoczesny wybór do kuchni

Okapy tubowe, inaczej cylindryczne to okapy kuchenne wyróżniające się swoją konstrukcją przypominającą gładką tubę. Do ich produkcji stosuje się najczęściej metale malowane proszkowo na różne kolory albo też stal nierdzewną o kolorze srebrnymi, złotawym czy miedzianym.

Wewnątrz cylindrycznego kształtu znajduje się serce urządzenia, czyli jego turbina. To ona odpowiada za zasysanie zanieczyszczonego powietrza. Urządzenie może pracować zarówno jako wyciąg, jak i jako pochłaniacz. W pierwszym przypadku powietrze to jest odprowadzanie instalacją wentylacyjną, natomiast w drugim jest ono filtrowane przez filtry aluminiowe oraz węglowe.

Zatem nawet wtedy, gdy nad wyspą kuchenną nie ma instalacji wentylacyjnej, także można zastosować nad nią okap kuchenny. Ten pracujący jako pochłaniacz pozwoli na szybkie uzyskanie czystego powietrza we wnętrzu.

Czym warto kierować się przy zakupie okapu tubowego?

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup okapu kuchennego o konstrukcji tubowej, nie powinniśmy zapominać o tym, aby wybrać model nie tylko ładny, ale także wydajny i łatwy w obsłudze.

Przede wszystkim okap powinien posiadać wydajną turbinę odpowiadającą wielkości pomieszczenia. Im większa wydajność urządzenia, tym szybciej oczyści ono powietrze we wnętrzu. Optymalnym wyborem będą okapy o wydajności wynoszącej do 850 m3/h. Taką sprawność mogą zaoferować nam okapy tuby renomowanych polskich dostawców okapów kuchennych.

okap

Okap powinien posiadać także regulację stopnia sprawności pracy, aby można było dostosować go do konkretnych potrzeb.

Aby obsługa okapu cylindrowego była nieskomplikowana, zwróćmy uwagę na zastosowane rozwiązania w tym zakresie. Najlepiej, aby okap posiadał czytelne przyciski umieszczone na boku urządzenia. Można także zdecydować się na model posiadający bezprzewodowego pilota.

Nie zapominajmy także o takiej ważnej funkcji jak oświetlenie. Dzisiaj okapy najczęściej wyposaża się w oświetlenie ledowe, które jest wydajne, sprawne oraz trwałe. Diody LED mogą posłużyć nawet na kilkadziesiąt tysięcy godzin, a przy tym pobierają bardzo mało energii.

Żeby korzystanie z okapu nie było także związane z dyskomfortem, sprawdźmy poziom jego hałasu. Im niższa wartość decybeli, tym okap będzie bardziej cichy. Najnowocześniejsze okapy pracują naprawdę cicho!

Gdzie można kupić dobre wyspowe okapy tuby?

Jeżeli chcesz zdecydować się na okap o konstrukcji tuby nad swoją wyspę kuchenną, w takim przypadku warto sprawdzić dostępne modele już teraz on-line!

W internecie możemy znaleźć wysokiej klasy okapy tubowe przeznaczone również do montażu wyspowego. To pełna paleta sprzętu w różnych kolorach i o zróżnicowanych parametrach technicznych, dlatego warto porównać je przed złożeniem swojego zamówienia.

Reasumując, okapy wyspowe to różnorodne produkty przeznaczone nad wyspy kuchenne. Wśród nich możemy wyróżnić także okapy tubowe – cylindryczne, które przeznaczone są do montażu nad wyspami. To idealne połączenie stylowego wyglądu, wydajności pracy, a także maksymalnego komfortu gotowania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here