Urządzasz ogród od nowa? Sprawdź, jakie meble uprzyjemnią w nim wypoczynek

Od czego zacząć, wybierając meble do swojego ogrodu? Warto na wstępie określić, w jaki sposób Ty i Twoi najbliżsi lubicie spędzać czas wolny, a także ilu członków liczy Wasza rodzina. Czy lubicie organizować ogrodowe przyjęcia, czy jednak spędzać czas wolny w kameralnym, własnym towarzystwie? Odpowiedź na te pytania ułatwi zakup takich zestawów wypoczynkowych, które najlepiej sprostają Waszym oczekiwaniom. Poniżej krótki poradnik, który – mamy nadzieję – zdecydowanie ułatwi Ci dokonanie trafnego wyboru.

Potrzeby domowników a rodzaj mebli ogrodowych

ogród

Jeśli lubisz organizować przyjęcia, zostaw sobie więcej wolnej przestrzeni, a meble ogrodowe wybieraj z rozwagą i stawiaj na kompaktowe zestawy, które nie zabierają zbyt wiele wolnej przestrzeni. Jeśli z kolei bardziej cenisz sobie spokój i samotność, warto rozważyć zakup komfortowego zestawu wypoczynkowego, także sofy ogrodowe, które pozwolą złapać Ci odrobinę słońca podczas wolnego popołudnia. Jeśli ogród ma służyć także najmłodszym, nie zapomnij o wygodnym stole, przy którym będą mogły rysować i spożywać posiłki.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się do przydomowego ogrodu?

Wybierając meble ogrodowe, szukaj tych trwałych i dobrze zbudowanych, które po miesiącach eksploatacji i wystawienia na warunki atmosferyczne nie utracą nic ze swojego wyjątkowego stylu i formy. Raz poczyniona inwestycja będzie z powodzeniem służyć całej rodzinie przez lata. Podczas rozglądania się za nowym zestawem wypoczynkowym niezbędny jest również wybór odpowiedniego materiału. Wśród najpopularniejszych możliwości znajdują się meble wykonane z: metalu, drewna, rattanu i technorattanu. Jeżeli planujesz chować meble przed deszczem i składować je w sezonie zimowym pod wiatą, w garażu lub składziku, możesz zdecydować się na drewniany komplet. Pamiętaj jednak, że każdego roku powinnaś przeprowadzić ich konserwację, czyszcząc powierzchnię, a następnie dokładnie olejując przystosowanym do tego celu preparatem. W przeciwnym razie szybko utracą swój ładny wygląd. Zdecydowanie lepiej radzą sobie sofy ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych, w tym z technorattanu, które można znaleźć na w kategorii sofy ogrodowe na stronie https://homegarden.com.pl/sofy-ogrodowe. Są zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, więc przez długi czas zachowują idealny stan.

Z kolei metalowe meble ogrodowe to chyba najbardziej wszechstronny ze wszystkich materiałów. Tradycyjne formy to te kute, wykonane z ciężkiego i odpornego na podmuchy wiatru żeliwa. Te bardziej nowoczesne są lżejsze i przybierają bardziej minimalistyczne, proste formy. Materiał tego typu zazwyczaj jest malowany proszkowo po to, aby uzyskać gładkie jednolite wykończenie i pożądany przez klienta odcień. Tego typu zabieg chroni je również przed rdzą. Tego typu komplety dobrze sobie radzą, ustawione na słonecznym tarasie ulokowanym od ciepłej, południowej strony. Bez wątpienia metalowe meble ogrodowe wymagają mniej konserwacji niż ich drewniane odpowiedniki. Jeśli chcesz przedłużyć ich żywotność, zadbaj o to, aby w kapryśnym sezonie jesienno-zimowym znalazły się w szopie lub garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here