Oleje do drewna OSMO

Olejowanie drewna to czynność, której celem jest konserwacja drewna. Sposób ten jest niezwykle skuteczny i może pochwalić się wiekową tradycję. Obecnie, coraz więcej osób wraca do klasycznych technik i rzemiosła dlatego olejowanie znowu zyskuje na popularności. Aby nasze olejowanie przyniosło zadowalające oraz długotrwałe skutki musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jakich ? O tym już za chwilę !

Osoby, przed którymi stoi zadania konserwacji drewna muszą wybrać lazurę, lakier bądź właśnie olej. Łatwość stosowania oraz dobre właściwości przemawiają za olejami, a one zyskują na swojej popularności. Nakładamy go na surowe drewno, wcześniej przygotowane przy użyciu ściereczki bądź pędzla. Jakiekolwiek profesjonalne urządzenia czy zdolności są zbędne, a taką czynność może wykonać niemalże każdy. Ogromną zaletą olejów do drewna jest fakt, że wnikają one daleko w strukturę drewna. Dzięki temu poza samą powierzchnią jest chronione całe drewno. Wbrew lakierom czy farbom oleje nie zostawiają warstwy ochronnej, które z biegiem czasu się łuszczy oraz pęka. Po olejowanie będziemy w stanie ujrzeć drewno w głębokim, połyskującym kolorze z widocznymi słojami oraz fakturą, która jest niezwykle przyjemna w dotyku. Oleje do drewna OSMO to sprawdzone produkty, które odznaczają się właśnie tymi cechami. Niektóre firmy oferują oleje niskiej jakości, po których olejowanie nie będzie takie, jakiego byśmy oczekiwali. Firma OSMO może pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami oraz niezwykle wysoką jakością swoich produktów.

Co możemy olejować ?

Oleje do drewna mogą pomóc nam w konserwacji drewna liściastego, iglastego czy egzotycznego zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynków. W pomieszczeniach najczęściej olejowanymi rzeczami są schody bądź posadzki. Możemy wybierać pośród olejów przeznaczonych do parkietów, schodów czy drewnianych podłóg. Możemy je jednak wykorzystać do konserwacji drewnianych mebli czy blatów łazienkowych bądź kuchennych.

Olejowanie drewna

Dzięki swoim właściwościom chronią one także przed promieniami ultrafioletowymi czy wilgocią, w związku z tym, bez przeszkód mogą zostać wykorzystane na zewnątrz. Możemy skorzystać z produktów przeznaczonych do tarasów, które są wykonane z drewna twardego bądź egzotycznego.

Skład olejów do drewna

Oleje do drewna bez względu na to, czy są przeznaczone do mebli, tarasów, parkietu czy czegokolwiek innego są produkowane na podstawie olejów roślinnych bez protein. W większości przypadków jest to olej lniany. Charakteryzuje on się jednak wysoką ceną, dlatego czasami jest zastępowany tungowym bądź słonecznikowym. W olejach znajdziemy także naturalne żywice, barwniki oraz estry olejów drzewnych. Czasami możemy także spotkać rozcieńczalniki.

Oleje bezbarwne i barwiące

Zdecydowana większość olejów do drewna jest bezbarwna. Musimy jednak zwrócić uwagę na fakt, że mimo tego, że nie znajdziemy w nich pigmentów, to zmienią one kolor surowego drewna. Po wchłonięciu w strukturę drewna, jego odcień stanie się dużo bardziej intensywny oraz głębszy. W przypadku olejów barwiących będziemy w stanie uzyskać wybrany przez nas kolor. Słoje naturalnego drewna będą dalej widoczne, jednak uzyskamy dekoracyjny efekt. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że kolory są ograniczone.

Wybór oleju do drewna to nie taka prosta sprawa. Firma OSMO oferuje swoim klientom sprawdzone, niezawodne oraz pewne oleje, które spełniają wszelkie standardy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here