Oświetlenie garażu

Garaż to miejsce, w którym stawiamy głównie na funkcjonalność. Jeśli garaż jest prawidłowo oświetlony o wiele przyjemniej się w nim majsterkuje czy wykonuje różnego rodzaju prace. Garaż to miejsce, w którym nie tylko przechowujemy auta i inne pojazdy, ale również pełni on rolę domowego warsztatu, w którym miłośnicy majsterkowania spędzają wiele godzin pochłonięci swoim hobby. Garaż jako miejsce pracy może wymagać nawet do trzech razy większego oświetlenia niż zwykłe pomieszczenie czy garaż, który spełnia jedynie funkcję magazynu do przechowywania.  Cześć garażu często pełni funkcję składziku, w którym przechowujemy nie tylko elektronarzędzia, służące do majsterkowania, ale również akcesoria i narzędzia ogrodnicze czy osprzęt do naszego auta. Jak więc powinien być oświetlony garaż, aby był w pełni funkcjonalny, a wszelkie prace były wykonywane w nim w sposób jak najbardziej komfortowy? Podpowiadamy.

Właściwe oświetlenie to aspekt idealny w każdym wnętrzu. Garaż to specyficzne miejsce, które wymaga przede wszystkim funkcjonalnych lamp, które oświetlą całą przestrzeń we właściwy sposób. By móc bez szczególnego wysilania wzroku w spokoju pracować w garażu, warto zainstalować tam właściwe oświetlenie. Ważne są nie tylko rodzaj lamp, ich jakość czy strumień natężenia światła, ale również sposób ich rozmieszczenia.

Oświetlenie garażu – na co zwrócić uwagę?

Co powinniśmy wziąć pod uwagę podczas planowania garażowego oświetlenia? Po pierwsze i najważniejsze – jedno źródło światła w garażu z pewnością nie wystarczy. Wykonywane w garażu prace wymagają często dość intensywnego, punktowego oświetlenia i lamp, które będą skierowane dokładnie tam, gdzie w danej chwili tego potrzebujemy.

Ważne, aby światło zamontowane w garażu było jak najbardziej zbliżone do światła naturalnego. W celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu powinniśmy więc wybierać oświetlenie o temperaturze barwowej w przedziale 4000-500K. Nie warto też wybierać tradycyjnych żarówek, które emitują głównie ciepłe światło o żółtym odcieniu, który często zakłamuje naturalną kolorystykę otoczenia.

Oświetlenie garażu  – funkcjonalność w najlepszy wydaniu

Pierwszą i najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest właściwy wybór głównego źródła światła. Jedna oprawa zamontowana w centralnej części pomieszczenia wystarczy do swobodnego przemieszczania się po garażu, jeśli pomieszczenie służy nam jedynie do parkowania auta. Do garażu warto wybrać lampę wyposażoną w czujniki ruchu, która zaświeci się zawsze wówczas, gdy będziemy w pobliżu, a jej automatyczna aktywacja lub dezaktywacja umożliwi nam bezpieczny wjazd i wyjazd z garażu. Lampa z przeciwwagą to model niezwykle efektowny. Idealnie sprawdzi się w salonie, sypialni czy jadalni. Lampy z tej firmy dopasujesz również do pomieszczeń garażowych.

W Internecie znajdziesz mnóstwo lamp, które idealnie spełnią swoją funkcję. Sklepy online oferują różnego rodzaju oświetlenie, które z łatwością dopasujesz również do garażu. Lampy azzardo to najwyższej jakości oświetlenie, które wybierają klienci w całej Polsce. Wybierając oświetlenie do garażu warto więc kierować się głównie jego funkcjonalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here