oświetlenie led

W aranżacjach wnętrz coraz większą wagę przykładamy do estetyki. Panele LED mogą być ciekawym i doskonałym wyborem zarówno do domu, jak i do biura. Są one niebanalnym oraz nowoczesnych rozwiązaniem. Stanowią idealne dopełnienie aranżacyjne wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym. Dzięki ich zainstalowaniu, pomieszczenie sprawia wrażenie większego, dlatego świetne sprawdzą się także we wnętrzach o mniejszej powierzchni. Świecą bardzo równomiernie oraz całą swoją powierzchnią.

Dodatkowym atutem jest fakt, że nie powodują efektu oślepienia. Mają niski pobór mocy i są energooszczędne, co skutkuje mniejszymi rachunkami za prąd. Tego typu panele dzielą się na panele wpuszczane i panele natynkowe. Te pierwsze montuje się w suficie, a drugie na jego powierzchni. Oprócz domów i biur, znajdują one także zastosowanie w galeriach, sklepach oraz warsztatach.

Oprawy hermetyczne LED

Zdarza się, że potrzebujemy sprzętu oświetleniowego, który sprawdzi się w naprawdę trudnych warunkach oraz będzie dysponował specjalnymi parametrami. W takim wypadku musimy szukać bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań. Z pomocą przychodzi nam wtedy oprawa hermetyczna LED. Jest to typ lampy, który produkowany jest z bardzo trwałych materiałów, odpornych na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Tego typu oprawy sprawdzą się doskonale w miejscach, w których istnieje wysoka wilgotność albo duży stopień zapylenia. Stosowane są one np. w magazynach, kotłowniach jak i na halach przemysłowych. Niektóre osoby decydują się także na ich montaż we własnym garażu. Klienci coraz częściej dokonują wyboru opraw hermetycznych LED. Na rynku istnieje szeroki wybór tego typu lamp. Mogą być one zaopatrzone w dodatkowe funkcje zaawansowanego sterowania lub np. w funkcję ściemniania.

Zalety oświetlenia LED

Nie sposób przecenić zalet, jakie posiada oświetlenie LED. Żarówki tego typu charakteryzują się długą żywotnością i wysoką wydajnością. Mimo tego więc, że ich zakup wiąże się na początku z nieco wyższą ceną, niż w przypadku żarówek tradycyjnych, poniesiony koszt szybko się zwraca. Lampy te mają duży zakres mocy oraz barwy światła, które emitują. Osoby zainteresowane nie będą więc miały problemu z wyborem odpowiednim do swoich preferencji. Oświetlenie typu LED jest też bardzo przyjazne środowisku. Z racji tego, że żarówki tego typu starczają na dłużej, ilość produkowanych odpadów ulega zmniejszeniu. Nie zawierają one także szkodliwych dla środowiska substancji, takich jak np. rtęć. Jest to rozwiązanie przyszłościowe i niezwykle potrzebne naszej planecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here