Plisy okienne – szeroki wybór na rolety24.net

Jeśli jesteś w trakcie przeprowadzania remontu bądź wprowadzasz się do nowego mieszkania – jest to najlepszy moment na zakup odpowiednich zasłon okiennych. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na plisy, które stanowią w wielu sytuacjach korzystny i estetyczny wybór.

Plisy montuje się inwazyjnie – to znaczy poprzez wywiercenie w ścianie otworu bądź bezinwazyjnie – w przypadku stosowania zasikanych zaczep. W przypadku, gdy zdecydujemy się na montaż inwazyjny, plisy będą znajdować się bezpośrednio przy szybie; w przypadku montażu bezinwazyjnego, zaczepy będą nieco odstawać od ramy. W tym drugim wypadku warto sięgnąć po droższe zaczepy, wykonane z bardziej trwałych materiałów, na przykład metalu, w tym aluminium (odradzamy korzystanie z plis plastikowych). Warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest osprzęt zaczepów oraz same plisy.

Dlaczego akurat plisy?

Plisy pasują do niemal wszystkich typów okien, jakie możemy spotkać w polskich domach. Plisy można montować w przypadku listew prostych, skośnych lub przyjmujących mniej tradycyjne kształty. Nadają się także do okien dachowych. Poszukując szerokiej oferty plis, warto sprawdź sklep internetowy rolety24.net oferujący plisy także w przypadku listew niestandardowych wymiarów lub kształtów. Firma realizuje zamówienia indywidualne, dostosowując modele plis do wymiaru wybranych okien.

Dokonując wyboru plis, warto również zwrócić uwagę na ich wartość estetyczną, w tym także łatwość w czyszczeniu. Istotnym powodem instalacji plis jest bowiem ich wygląd zewnętrzny, stanowiący często wyraźną ozdobę w wyglądzie domu i pomieszczenia. Rolety24.net oferuje wybór plis w wielu wersjach kolorystycznych, pozwalających na ich dopasowanie do otoczenia. Dostępne są plisy zarówno w klasycznych tonacjach – beżu, bieli, szarości, brązu, jak i w bardziej wyrazistych kolorach – idealne do pokoi dziennych, pokoju dziecka lub nastolatka. Dzięki pokryciu powierzchni plis specjalnym impregnatem są one odporne na osadzanie się kurzu i innych zanieczyszczeń. Warto zwrócić uwagę, że dokładne wyczyszczenie okna nie wymaga demontażu plis, jak to niekiedy bywa w przypadku żaluzji. Ponadto plisy nie marszczą się i nie zginają, dzięki zastosowaniu sztywnej, harmonijkowej formy.

Plisy stanowią również rozwiązanie praktyczne, z perspektywy utrzymywania temperatury i nasłonecznienia wewnątrz pomieszczeń. Szczególnie w przypadku okien dachowych, zastosowanie plis stanowi ochronę przed przegrzaniem wnętrz. Zazwyczaj, żaluzje lub rolety pozwalają jedynie na zakrycie wybranej części okna, opuszczając się od góry ku dołowi. Plisy oferowany na rolety24.net posiadają szerszą skalę działania – opuszczają się bowiem w obie strony. Dzięki temu zyskujemy pełną swobodę w określaniu ich położenia – mogą równie dobrze zasłonić dolną, górną lub tylko środkową część okna. Jest to rozwiązanie przydatne, gdy zależy nam na możliwości dostosowania jasności w poszczególnych pomieszczeniach do warunków panujących na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here