Zaaranżowanie pokoju gościnnego może być problemem, jeśli nie mamy żadnego pomysłu na wnętrze. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy urządzeniu tego pomieszczenia.

Salon, pokój gościnny czy pokój dzienny – niezależnie od tego, jak go nazwiemy, powinien zapewniać nam odpowiedni komfort oraz funkcjonalność. To w tym pomieszczeniu wypoczywamy, spotykamy się z bliskimi, bawimy się, więc powinni odpowiadać ono różnym naszym potrzebom.

Meble dopasowane do wnętrza

Dopasowanie właściwych mebli do pokoju gościnnego to często  największy problem. W pomieszczeniu zazwyczaj umieszczamy komplet wypoczynkowy albo narożnik, stolik oraz mebel RTV. Dodatkowo możemy także umieścić w salonie komodę czy regały na książki.

Zanim wybierzemy się na zakupy, warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami producentów. Nie możemy zapominać również o tym, aby dokładnie wymierzyć pomieszczenie, aby potem mieć pewność, że zamówione meble nie będą zbyt duże.

W doborze mogą pomóc nam programy komputerowe do planowania wnętrz albo po prostu zwykła kartka z ołówkiem.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Gdy salon jest niewielki, warto dobrać do niego również takie wyposażenie, które powiększy go optycznie. Tutaj podstawą są jasne kolory, ponieważ to dzięki nim uzyskamy efekt rozświetlenia przestrzeni.

Białe, lakierowane meble to strzał w dziesiątkę. Świetnie pasują do nowoczesnych aranżacji. W bieli możemy kupić też meble klasyczne, na przykład rustykalne. Optyczne powiększenie wnętrza uzyskamy również dzięki lustrom, na przykład we frontach mebli albo umieszczonych na ścianach.

Właściwe oświetlenie w salonie

Nie zapominajmy też o tym, jak ważną rolę pełni oświetlenie – do salonu możemy dobrać oświetlenie LED albo zwykłe lampy. Możemy też mieszać te typy oświetlenia ze sobą.

Nowoczesne oświetlenie LED sprawdzi się w formie taśm oraz oczek umieszczonych w podwieszanym suficie, pełniąc wtedy rolę oświetlenia głównego.

Aby korzystanie z pomieszczenia było bardziej komfortowe, dobierzmy też lampy dodatkowe, na przykład lampę stojącą na podłogę przy fotelu czy lampę stolikową na komodę. Dzięki temu możemy tworzyć różne aranżacje świetlne zależne od nastroju i okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here