Pomysły na niebanalne oświetlenie stołu w jadalni

Poszukujesz takiego oświetlenia, które będzie mogło wpasować się w aranżację jadalni? Najlepiej zdecydować się wtedy na lampy wiszące, które będzie można podwiesić nisko nad blatem. Obecnie w salonach oświetleniowych znajdziesz mnóstwo wyjątkowych modeli – podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Chociaż do każdego wnętrza możemy zakupić lampę sufitową montowaną wysoko pod sufitem, to jednak tam, gdzie pojawiają się blaty oraz stoły, warto pomyśleć o oświetleniu podwieszanym. Wprowadza ono do wnętrza bardzo elegancki, luksusowy wygląd, a przy tym zapewnia klimatyczne, ale jednocześnie jasne oświetlenie.

W sklepach czeka wiele różnorodnych lamp przeznaczonych właśnie do tego celu. Możemy zdecydować się na zakupienie jednej lampy albo kilku, które zostaną rozwieszone obok siebie. Dostępne są również pojedyncze lampy z kilkoma zwisami, dlatego możemy dopasować modele w zależności od możliwości instalacyjnych w danym pomieszczeniu.

Lampa powinna pasować do wybranej przez nas aranżacji. Jeżeli jest ona klasyczna, tradycyjna, w takim przypadku warto postawić na lampy wpisujące się w ten styl – wykonane z żeliwa, ze szklanymi lub tekstylnymi kloszami. Z kolei wtedy, gdy aranżacja jest nowoczesna, możemy już bardziej zaszaleć. Do wyboru mamy między innymi lampy w stylu industrialnym, pojedyncze oprawki na dekoracyjne żarówki typu Edison. Możemy też zdecydować się na designerskie oświetlenie. Wprawdzie kosztuje ono więcej, ale jednocześnie będzie niebanalnym dodatkiem w całej aranżacji.

W poszukiwaniu niezwykłych modeli wiszących do jadalni warto sprawdzić lampy Foscarini – to włoski producent znany z niebanalnych artykułów oświetleniowych. W jego asortymencie możemy znaleźć między innymi takie modele jak Jamaica – lampa wisząca wykonana z papieru pokrytego polimerem, który został zwinięty w dekoracyjny rulon, czy lampę Birdie, która stylizowana jest na tradycyjny żyrandol z małymi kloszami, które w tym przypadku zostały wykonane błyszczącego tworzywa.

Lampy Foscarini można zakupić w internecie oraz stacjonarnie. Dostępne są one między innymi w showroomie Life Ideas w Warszawie. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here