Rola mebli w kreowaniu przytulnego domu - fotele

Dom – miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, do którego chcemy i lubimy wracać. Jakie słowo kojarzy się z domem rodzinnym? „Przytulny”- to określenie, którym domownicy najczęściej opisują swoje miejsce na ziemi. Czy jest to willa, dom jednorodzinny czy mieszkanie, ważne, aby czuć się w nim komfortowo. Jak przytulnie urządzić dom i na które elementy wyposażenia warto zwrócić uwagę?

Przytulny dom – co to znaczy?

Słowo „przytulny” jest określeniem subiektywnym, niekoniecznie musi oznaczać pomieszczenie z dużą ilością sprzętów i dodatków. Wnętrze minimalistyczne wcale nie musi być chłodne i surowe. Przyjazny klimat tworzą bowiem detale, kolory, a nawet oświetlenie. Ciepłe światło, dekoracyjne taśmy LED we wnękach czy blask świec – to znaczący element w kreowaniu przytulnego wnętrza. Równie ważne są też naturalne kolory i materiały – wnętrze ociepli drewno, len czy bawełna. Ponadto istotną rolę pełnią tekstylia – poduszki dekoracyjne, zasłony, dywany, obrusy. Jednak najważniejszym elementem wyposażenia wnętrz, a więc mającym największy wpływ na charakter aranżacji, są meble. Jak przy ich pomocy stworzyć przytulny dom? Z pewnością wybierać takie sprzęty, które tworzą przyjazny klimat i zachęcają do przebywania w pomieszczeniu – dlatego tak ważne są meble wypoczynkowe. Kiedy obok kominka czy przy ławie stoi obity miękkim materiałem fotel, aż chce się usiąść, wyciszyć i zrelaksować się, miło spędzić czas samemu lub w towarzystwie bliskich osób. Właśnie w takich chwilach odnajdujemy sens określenia „przytulny dom”.

Fotel – komfort, styl i nastrojowość

Fotele od wieków stanowią podstawę wyposażenia każdego domu. Służą do odpoczynku, pracy, jedzenia czy też spania. Fotel sprawdzi się doskonale zarówno w salonie, ale też np. gabinecie, przedpokoju czy pokoju dziecięcym. Tak wielofunkcyjne sprzęty muszą być wygodne, ale powinny się też dobrze prezentować i pasować do wystroju. Dzięki bogatemu wzornictwu dzisiaj każdy może wybrać idealny dla siebie model. Niesłabnącą popularnością wśród projektantów wnętrz cieszą się fotele pikowane oferowane przez wielu renomowanych producentów mebli tapicerowanych, do których należy np. firma Scarlett Meble. Efektowne przeszycia nadają wnętrzom bardzo przytulny klimat z nutką wysublimowanej elegancji. Modnym rozwiązaniem są także fotele skórzane. Chcąc stworzyć przyjazny klimat w domu, pamiętajmy, że warto sięgać po wysokiej jakości tapicerkę – dobre gatunkowo naturalne tkaniny tworzą ciepłą atmosferę we wnętrzu. Fotele ustawione w salonie czy każdym innym wnętrza zachęcą domowników i gości, do miłego spędzania czasu i sprawią, że dom stanie się przytulny dla przebywających w nim osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here