Jesienne porządki w ogrodzie

Jesień to nie pora roku, w której kończą się prace ogrodowe. Wręcz przeciwnie, ponieważ część z nich zaczyna się dopiero w okresie wczesnej jesieni. Niektóre drzewa czy krzewy zaleca się nawet sadzić właśnie w tej porze roku. Jesień, choć piękna, jest też porą roku w czasie której przybywa kolejnych zajęć związanych z pracami porządkowymi. Opadające z drzew liście tworzą dywany, które trzeba posprzątać. Najbardziej podstawowym narzędziem do usuwania liści z trawników są grabie. Ich praca opiera się na sile naszych mięśni, a końcowe efekty zależą od zaangażowania i poniesionego wysiłku. Grabie, pomimo, że są niezastąpione w niektórych przypadkach nie, koniecznie będą najwygodniejszym rozwiązaniem w czasie jesiennego usuwania zalegających liści. Do tego celu warto zaopatrzyć się w odkurzacz ogrodowy lub dmuchawę do liści.

Dmuchawy do liści w domowym ogrodzie

Dmuchawy do liści w jesiennym okresie są urządzeniami praktycznie niezastąpionymi. Znacznie ułatwiają prace porządkowe. Dużo łatwiej jest skorzystać z urządzenia, które szybko zgarnie nam liście na jedną kupkę, niż grabić cała powierzchnie ogrodu. Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają też funkcję odkurzacza do liści i rozdrabniarki. Rozdrabniarka poza tym, że zmniejszy powierzchnię jesiennych odpadków, może także przydać się do zrobienia naturalnego nawozu do roślin, jakim są właśnie rozdrobnione liście.

Odkurzacze do liści można wybrać w zależności od powierzchni, na której będą pracować. Występują one w trzech wariantach zasilania. Pierwszy wariant to dmuchawy elektryczne, które są przeznaczone do małych ogródków domowych. Wymagają one stałego podłączenia do prądu w związku z czym niezbędny okaże się przedłużacz, aby móc swobodnie poruszać się z urządzeniem po ogrodzie. Dmuchawy elektryczne ograniczone są również pogodą i ich użycie w bardziej wilgotny dzień raczej odpada ze względu na możliwość porażenia prądem użytkownika oraz po prostu na możliwość uszkodzenia sprzętu.
Trochę droższe w cenie zakupu są dmuchawy akumulatorowe. Jednak są one dużo bardziej mobilne od wersji wymagających podłączenia do sieci elektrycznej i oczywiście wygodniejsze w użytkowaniu. W przypadku modeli akumulatorowych operator ograniczony jest czasem na jaki wystarczy naładowanie baterii, a nie długością kabla. Ta wersja urządzenia sprawdzi się na średnich i dużych powierzchniach ogrodów.

Dmuchawy spalinowe są zdecydowanie najbardziej mobilne. Nadają się one nie tylko do domowych ogródków, ale także do profesjonalnego użycia. Ich praca nie jest ograniczona ani kablem, ani możliwościami akumulatora. Idealnie pracują na dużych powierzchniach. Rozwiązanie to nie jest też oczywiście pozbawione wad. Urządzenia spalinowe pracują dużo głośniej od elektrycznych wersji, a także są one cięższe od nich. Poza tym są najdroższe w swojej kategorii.

Kupując dmuchawę ogrodowa trzeba przemyśleć dokładnie jaki wariant najlepiej trafi w nasze potrzeby. Do małych ogródków spokojnie wystarczą sprzęty akumulatorowe i nawet mogą lepiej się sprawdzić. Dmuchawy różnicują nie tylko możliwości, ale także cena więc nie zawsze warto zapłacić więcej za coś co okaże się niepotrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here