Jak zaaranżować małe, przydomowe podwórko?

Zaplanowanie i urządzenie terenu wokół domu jednorodzinnego jest sporym wyzwaniem, szczególnie w przypadku, kiedy nie dysponujemy dużą działką. Aby zagospodarować ogród, w którym znajdzie się miejsce na piękną ekspozycję dla roślin ozdobnych, miejsce wypoczynku dla całej rodziny, a także kącik przeznaczony do zabawy dla dzieci, trzeba dobrze się zastanowić i wykorzystać w sposób najbardziej optymalny obszar, który mamy do dyspozycji.

Jak przygotować zaciszne miejsce wypoczynku dla całej rodziny?

Planując wydzielony kącik przeznaczony do wypoczynku, gdzie można przeczytać książkę lub wypić kawę na świeżym powietrzu, bardzo ważne jest osłonięcie tego kawałka działki przed wiatrem i hałasem. Do tego celu idealnie nadają się pergole, które mogą być nie tylko elementem ozdobnym, ale także pełnić rolę podpór dla pnących roślin kwitnących, jak róże, powojniki czy inne piękne pnącza. Pergole wykonane z drewna można kupić w każdym centrum ogrodniczym, gdzie są one dostępne w różnych wymiarach i kolorach. Te praktyczne ażurowe konstrukcje dodatkowo umożliwiają obsadzenie małego ogrodu dodatkową roślinnością i maksymalne wykorzystanie terenu, którym dysponujemy.

Do czego można wykorzystać drewniane pergole w ogrodzie użytkowym?

Jeśli mamy do zagospodarowania niewielką działkę i chcemy na niej posadzić rośliny uprawne, z powodzeniem możemy wykorzystać estetyczne i mocne pergole jako podpory do winorośli, ogórków, pomidorów i wielu innych warzyw i owoców rosnących w formie pnącej, a takich gatunków jest coraz więcej w sprzedaży. Wykorzystując te elementy małej architektury ogrodowej zyskujemy więcej miejsca i możliwości obsadzenia potrzebnymi nam roślinami.

Jak wygospodarować na małej działce miejsce zabawy dla dzieci?

Wbrew pozorom nawet na najmniejszej działce można z powodzeniem wydzielić niewielki kącik, gdzie dzieci będą mogły swobodnie, nie czyniąc żadnych szkód w roślinności ogrodowej bawić się i korzystać ze świeżego powietrza. Do osłonięcia i zorganizowania przestrzeni doskonałe są między innymi pergole, które ograniczą placyk zabaw i wyznaczą jego granice. Przy zastosowaniu takich osłon dzieci będą mogły grać w piłkę czy uprawiać inną aktywność ruchową. Dobrze jest znaleźć trochę miejsca na zawieszenie huśtawki oraz małą piaskownicę. Ostatnio bardzo popularnym wyposażeniem przeznaczonym do zabawy są różnego rodzaju trampoliny, dające dzieciom dużo radości.

W jaki sposób zamaskować miejsca gospodarcze, aby nie zaburzały estetyki ogrodu?

W każdym ogrodzie znajdują się miejsca przeznaczone na narzędzia, sprzęty gospodarcze, a także pojemniki kompostowe. Takie części działki można z powodzeniem osłonić używając pergole podtrzymujące obficie rosnące pnącza. Zabezpieczenie za ich pomocą jest estetyczne i ładne, a wszystkie przedmioty, które chcemy ukryć, aby nie psuły widoku w ogrodzie znikną w sposób jak najbardziej naturalny. Na pierwszy plan wysuną się piękne, zielone i ukwiecone gatunki roślin pnących, które można wybrać spośród niezwykle bogatej oferty w sklepach ogrodniczych.

Sprawdź również: http://www.grako.pl/pl/offer/pergole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here