Praktyczne porady przed urządzeniem pokoju dla dziecka

Twierdzisz, że projektowanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie? W rzeczywistości to nie takie trudne, jak się wydaje. Najważniejsze są takie elementy, jak pomysł, otwarty umysł, włożona w to troska i chęć poszukiwania praktycznych rozwiązań. Nieocenione są też poniższe porady, które znacząco ułatwią proces urządzania pokoju dla dziecka.

4 zasady, jak urządzić piękny i bezpieczny pokój dla dziecka

Solidne łóżko

Łóżko to centralne miejsce w każdym pokoju i mebel, który znacząco wpływa na nasz komfort. Tak samo jest z dziećmi, dlatego też nie warto na nim oszczędzać. Dobrym wyborem jest drewniane łóżko dla dzieci, gdyż gwarantuje solidność na lata, stabilność, ale też tworzy niesamowity klimat w pokoju. Koniecznie wybierz taki model, z którego dziecko nie wyrośnie zbyt szybko. Kiedy chcesz zaoszczędzić miejsce postaw na łóżko z antresolą czy od razu z dołączonym u dołu biurkiem, a dla dwójki urwisów świetnym rozwiązaniem stanie się łóżko piętrowe.

Minimalizm dla niemowlaka

Jeśli stoisz przed wyzwaniem zaprojektowania pokoiku dla niemowlaka czy też dla bardzo małego dziecka, to koniecznie zdecyduj się na jak największy minimalizm. W końcu dzieci tak szybko rosną i wraz z ich rozwojem warto przekształcać jego pokój, aby czuło się w nim swobodnie. Na początkowym etapie życia malucha warto pomalować ściany na biało bądź w odcieniu ecru, bo z łatwością dopasujesz do tych kolorów meble, a przy tym zapewnisz maluchowi harmonię i spokój. Zbyt duża liczba przedmiotów może sprawić, że niemowlak stanie się drażliwy i poddenerwowany.

Zaangażuj przedszkolaka

Kolejną zasadą, która sprawia, że aranżacja pokoju dziecięcego zostanie zakończona sukcesem, jest projektowanie wnętrza razem z maluchem. Dziecko w wieku przedszkolnym ma swoje ulubione kolory, zabawki, a nawet zainteresowania. Pamiętaj, że szybko się one zmieniają, więc wybieraj najlepiej te najbardziej ogólne motywy, jak świat zwierząt, roślin, kosmos, zamki i księżniczki, samochody, piłka nożna itd. Pytanie dziecka o jego zdanie sprawia, że maluch będzie miał wiele satysfakcji, a do tego poczuje się w swoim pokoju przytulnie.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Stawiając w pokoju dziecięcym wysokie meble, np. regały czy szafki, koniecznie przykręć je do ściany. Do malowania nie wybieraj farb, które są toksyczne i mogą zaszkodzić dziecku. Patrz na opakowanie i certyfikaty!

Kup rolety wewnętrzne do pokoju dziecka, aby uchronić je przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w oknach zamontuj moskitiery, żeby niepożądane owady nie dostały się do środka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here