krzewy owocowe

Ogrodnictwo w ostatnich latach zyskuje coraz więcej pasjonatów. Nic w tym dziwnego – samodzielnie wyhodowane owoce i warzywa mają wyjątkowy smak, a zbieranie ich daje mnóstwo radości. Wielu osobom podjadanie wprost z grządki lub z drzewa kojarzy się dodatkowo z beztroskimi czasami dzieciństwa i przywołuje miłe wspomnienia. Jeżeli planujesz dopiero rozpocząć swoją ogrodniczą przygodę, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się dzięki niemu, jakie krzewy owocowe warto posadzić w swoim ogródku.

Tradycyjne krzewy owocowe

Najpopularniejszymi krzewami owocowymi od wielu lat pozostają maliny, borówki, porzeczki i agrest. Są to rośliny dość proste w pielęgnacji i odporne na mrozy, więc będziesz się cieszyć świeżymi owocami przez długi czas. Najpopularniejsze krzewy owocowe nie mają także szczególnych wymagań, jeżeli chodzi o glebę i będą dobrze rosły w polskich warunkach. Wyjątkiem są tutaj niektóre odmiany borówki, której najlepiej służy gleba o bardzo niskim pH. Zwróć więc na to uwagę, zanim ją zasadzisz. Najprostsze w pielęgnacji są zdecydowanie porzeczki, które są także najczęstszym wyborem ogrodników-amatorów. Dostępne są one w wielu odmianach, które różnią się od siebie wyglądem i smakiem, dzięki czemu każdy może wyhodować owoce, które spełnią jego oczekiwania.

Tradycyjne krzewy owocowe będą nie tylko pięknie wyglądać w ogrodzie i dostarczać świeżych owoców. Umożliwią Ci również przygotowanie domowych przetworów. Zimową porą z pewnością docenisz kompot z agrestu i porzeczki, który będzie Ci przypominał o letnich dniach oraz dostarczy niezbędną dawkę witaminy C.

Nietypowe rośliny w Twoim ogrodzie

Jeżeli lubisz nieszablonowe rozwiązania, z pewnością poszukujesz wyjątkowych roślin do swojego ogrodu. Oryginalne krzewy owocowe, które dopiero od niedawna są dostępne na polskim rynku, szybko zdobędą Twoje serce. Możesz zaskoczyć sąsiadów ananasową truskawką, mini kiwi czy jagoda kamczacka wojtek. Owoce te gwarantują niespotykane wrażenia smakowe i są doskonałą ozdobą nowoczesnego ogrodu. Decydując się jednak na takie odmiany krzewów owocowych musisz pamiętać, że mają one dużo większe wymagania. Dokładnie zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi ich pielęgnacji, aby cieszyć się obfitymi plonami. Warto także sprawdzić, jakie warunki pogodowe i glebowe są potrzebne, aby krzew mógł rosnąć i wydawać owoce.

Krzewy owocowe, zarówno tradycyjne jak i bardziej nietypowe, są wspaniałym dodatkiem do każdego ogrodu. Pięknie wyglądają oraz dostarczają świeżych owoców przez całe lato. Aby zachować ich wyjątkowy smak na dłużej, można wykorzystać zebrane plony do przetworów. Hodowla własnych owoców ma więc wiele zalet i warto się na nią zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here