Choć tradycyjne suszenie prania na świeżym powietrzu nadaje mu niepowtarzalnego zapachu, to coraz więcej osób decyduje się na zakup suszarki lub pralko-suszarki. W sytuacji, gdy pogoda za oknem nie dopisuje, gdy nie mamy miejsca na rozwieszenie prania lub czasu na to, aby czekać aż wyschnie, suszarka jest urządzeniem niezastąpionym. Pozostaje tylko podjęcie decyzji, czy zakupić osobną suszarkę czy postawić na rozwiązanie typu 2 w 1?

Zalety korzystania z suszarki lub pralko-suszarki

Pomimo tego, że urządzenia takie jak suszarka bębnowa lub pralka z funkcją suszenia są mało popularne wśród Polaków, warto rozważyć taki zakup z kilku powodów. Po pierwsze możemy wyprać i wysuszyć znacznie więcej rzeczy w krótkim czasie, co jest szczególnie istotne gdy nasza rodzina jest wieloosobowa, lub gdy mamy małe dzieci. Tradycyjne suszenie prania w mieszkaniu powoduje wzrost wilgotności powietrza, co może doprowadzić do rozwijania się niebezpiecznych dla zdrowia organizmów, takich jak np. pleśń i grzyby.

Ponadto, jeśli nasze mieszkanie ma niewielki metraż, to rozłożona suszarka z praniem znacznie utrudni nam przemieszczanie się, a do tego stanowi wątpliwej urody dekorację. Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, warto sprawdzić dostępne używane suszarki oraz pralko suszarki na stronie https://sprzedajemy.pl/dom-i-ogrod/agd/pralki-i-suszarki lub wybrać się do najbliższego sklepu ze sprzętem AGD.

Zalety i wady pralko-suszarki

Połączenie pralki i suszarki w jednym urządzeniu jest bardzo ciekawym pomysłem, który powinien szczególnie przypaść do gustu osobom zamieszkującym niewielkie mieszkania. Kolejny sprzęt nie będzie zajmował miejsca w łazience lub kuchni, unikniemy czasochłonnego rozwieszania mokrych rzeczy na balkonie czy suszarce w domu. To rozwiązanie jest najlepsze, gdy ilość naszego prania nie jest ogromna, a zależy nam przy tym na oszczędności czasu oraz wygodzie.

Niestety, urządzenia typu 2 w 1 zawsze mają wady. Przede wszystkim, jeśli wystąpi jakaś awaria, to nie będziemy mogli korzystać ani z pralki, ani z suszarki. Poza tym ładowność jest mniejsza, chcąc korzystać z obu funkcji nie możemy włożyć do bębna tyle samo prania, co do samej pralki. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną, gdy urządzenia te potrafią wykorzystać bardzo dużo energii elektrycznej.

Czy warto kupić osobno pralkę i suszarkę?

Odpowiedź jest twierdząca, pod warunkiem, że nasze warunki mieszkaniowe nam na to pozwalają, czyli mamy wystarczająco dużo miejsca. Suszarki bębnowe stanowiące osobne urządzenie pozwalają na wysuszenie znacznie większej ilości ubrań za jednym razem niż pralko-suszarki. Dodatkową zaletą jest ich konstrukcja, która zapobiega gnieceniu się ubrań, a przy tym sprawia, że są bardziej miękkie. W sytuacji, gdy pralka się zepsuje, w dalszym ciągu możemy robić pranie susząc je w tradycyjny sposób.

Wadą zakupu osobnej pralki i suszarki jest na pewno koszt z tym związany, gdyż musimy zapłacić za dwa urządzenia. Warto również pamiętać o tym, że nie wszystkie materiały można suszyć w suszarce, niektóre mogą się ulec zniszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here