Proste dekoracje do restauracji

Zakładając restaurację, swoje wymarzone miejsce z wyśmienitym i dopracowanym menu, nie możemy zapomnieć o odpowiednim jego udekorowaniu. Dekoracja i wystrój pomieszczenia, to przecież obok jedzenia — druga istota rzecz, na którą uwagę zwracają klienci. Dlatego też nie należy jej bagatelizować i od razu lepiej zabrać się za piękne ustrojenie wnętrza.

Proste dekoracje z organzy

Organza to ostatnio bardzo popularny materiał, którego używa się w różnych celach — do pakowania ozdobnych prezentów czy też właśnie do dekoracji pomieszczeń. Przyda się do udekorowania witryny naszej restauracji, ale nie tylko. Wystarczy rozłożyć na parapecie kilka kolorów organzy. Na tym, możemy ułożyć dowolne przedmioty, które nawiązują w jakiś sposób do naszej restauracji, albo do pory roku — organza materiał ten zimą, może imitować przykładowo biały śnieg. W sezonie letnim możemy z organzy wykonać ozdobne kwiaty — wystarczy pociąć ją na kawałki, każdy zwinąć tak, aby przypominał płatek. Następnie wszystko należy połączyć (klejem bądź sznurkiem), a na środek nakleić kółko imitujące środek kwiatka.

Możliwości dekoracji wykonanych z organzy jest naprawdę wiele. W restauracji może posłużyć ona także do udekorowania stołów lub krzeseł dla gości.

Dekoracje z drewna i wikliny

Jeżeli nasza restauracja ma mieć swoisty klimat — przykładowo jest to miejsce typowo góralskie lub przynajmniej chcemy, aby takie było, warto postawić na proste dekoracje, wykonane z drewna bądź wikliny. Z drewna mogą być wykonane przykładowo wieszaki na ubrania klientów lub karty menu. Te dwa elementy są niezbędne z restauracji, a wbrew pozorom, także mogą stanowić element ozdobny, nadający całości niesamowity klimat. Natomiast jeżeli jesteśmy fanami przedmiotów wyplatanych z wikliny i przykładowo sami potrafimy je wykonywać, możemy stworzyć fantastyczne dekoracje z tego właśnie surowca. Przykładem mogą być wiklinowe kule, wyplatane ręcznie i wieszane na sufitach. W okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą imitować one świąteczne bombki. Możemy ozdobić nimi sufit w restauracji lub choinkę, którą postawimy, aby mogła cieszyć oko klientów.

Dekoracje papierowe

Papier wbrew pozorom, także nadaje się do udekorowania restauracji. Istnieje wiele ciekawych książek oraz gazet, z których krok po kroku możemy dowiedzieć się jak wykonać piękne dekoracje. Dodatkowo materiał, którym jest papier, jest tanim surowcem, więc stworzenie takich dekoracji, wymaga jedynie poświęcenia czasu. Zwłaszcza że obecnie bardzo modne są ozdoby w stylu rustykalnym, wykonane właśnie z tektury lub szarego papieru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here