Pikowania z dumą wkroczyły do branży wnętrzarskiej, zajmując zaszczytne miejsce. Przybierają postać rozmaitych mebli, które dodają wysublimowanego szyku i elegancji. Co więcej, można je z łatwością dopasować do pozostałych mebli wypoczynkowych. W zależności od osobistych preferencji, można postawić na jeden wyrazisty dodatek lub mniejszy, o stonowanym charakterze. Pufa pikowana może być jednym z nich.

Do tapicerowania tychże mebli najczęściej używa się skóry naturalnej lub ekologicznej. Największą popularnością cieszą się kolory bieli, czerni i szarości, znajdujące zastosowanie w minimalistycznych wnętrzach. Z kolei do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu glamour, świetnie sprawdzą się odcienie srebra i złota.

Pufa pikowana ze skóry

Tapicerka pokryta eleganckim pikowaniem sprawia, że zyskuje ona efektowny charakter. Całość obita drobnymi, lekko zagłębionymi i równomiernie rozmieszczonymi guziczkami, nadaje meblom arystokratycznego wyrazu. W tej kategorii największą popularność zyskała sofa w stylu chesterfield, do której bez trudu można dopasować stylistycznie nawiązujące pufy pikowane. Klucz do sukcesu tkwi w doborze tego samego koloru. Jeśli wyposażone są dodatkowo w pojemne schowki, wówczas idealnie sprawdzą się w roli mebla do przechowywania.

Co, oprócz skóry?

Choć to skóra, zarówno naturalna, jak i ekologiczna, cieszy się największą popularnością, nie oznacza to jednak, ze w całości wyczerpuje temat związany z pikowaniami. Przykładem może być zamsz, wyróżniający się przyjemną w dotyku powierzchnią lub aksamit, o połyskującej, pluszowej powierzchni. Tego typu pufy pikowane będą elegancko prezentować się w pałacowych wnętrzach.

W stylistyce glamour

Połączenie nowoczesnych materiałów z połyskującymi inspiracjami – to cechy charakterystyczne, jakimi bez wątpienia wyróżnia się styl glamour. Aby jednak jeszcze bardziej wydobyć drzemiący w nim urok, z pomocą przychodzą pufy pikowane. Srebrne idealnie sprawdzą się w chłodnych pomieszczeniach, z kolei te utrzymane w złocistej kolorystyce, podkreślą przytulny, arystokratyczny charakter. To jednak nie koniec propozycji. Jeśli bliższa naszemu sercu jest konwencja czarno-biała, wówczas pufy również muszą nawiązywać kolorystyką do zastosowanej aranżacji. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku wnętrz inspirowanych francuskim szykiem. W tym przypadku do głosu powinny dochodzić takie barwy, jak czerwień, burgund, purpura czy malinowy róż. Wówczas pufa pikowana może stać się wyrazistym elementem całej stylizacji.

Artykuł zainspirowany został pufami pikowanymi dostępnymi w sklepie https://mchome.pl/kategoria/pufy-pikowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here