rolety okienne

Rolety podbiły serca właścicieli domów i mieszkań oraz użytkowników przestrzeni biurowych. Wśród wielu rodzajów dostępnych rozwiązań w sposób szczególny wyróżniają się rolety typu dzień noc. Co wpłynęło na tak wielką popularność akurat tych modeli? Jaki jest fundament ich sukcesu? Przyjrzyjmy się bliżej roletom.

Na straży spokoju

Podstawowym zadaniem, które stawiamy przed roletami, niezależnie od tego, czy planujemy ich montaż w przestrzeni prywatnej, czy też w miejscu pracy, jest skuteczne kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczeń. Promienie słoneczne, nie tylko w okresie letnim, potrafią znacznie utrudnić codzienne życie. Nadmiar światła może przeszkadzać zarówno w pracy, jak i podczas popołudniowej drzemki, trudno też w takim wypadku o zapewnienie atmosfery intymności. Nie bez znaczenia jest też ich rola ozdobna. Rolety, choćby ze względu na swą wielkość, stanowią istotny i dobrze zauważalny element wyposażenia. Już powyższa, pobieżna i skrótowa lista cech pozwala się domyślić, jak ważna jest kwestia doboru odpowiednich produktów.

Propozycje dostępne w sklepach obejmują niezwykle szeroki zakres modeli. Bez trudu znajdziemy rolety rzymskie i austriackie, które z powodzeniem mogą zastępować klasyczne zasłony i sprawdzą się doskonale w tradycyjnych wnętrzach. Dobrze znane żaluzje dostępne są zarówno w wersjach wykonanych z aluminium, jak i drewnianych. One również dobrze się sprawdzają w roli regulatorów poziomu oświetlenia, nie każdy jednak je lubi ze względu na nieco utrudniony i bardziej niż w innych przypadkach czasochłonny proces czyszczenia. Rolety zaciemniające, wykonane z tkaniny całkowicie nieprzepuszczalnej dla promieni słonecznych to rozwiązanie specyficzne, które najczęściej znajduje zastosowanie w sypialniach. Cenią je także osoby, które ze względu na charakter pracy zmuszone są do odizolowania się od światła zewnętrznego. Niezaprzeczalnie jednak hitem ostatnich lat są rolety dzień noc. Skąd ta popularność?

Udane połączenie funkcjonalności i stylu

Rolety dzień noc skutecznie łączą cechy użytkowe ze zdobniczymi. Zbudowane z dwóch warstw materiału o naprzemiennie występujących pasach nieprzepuszczalnych i transparentnych, już na pierwszy rzut oka wyróżniają się pozytywnie na tle dobrze znanych i co tu dużo mówić, nieco już opatrzonych klasycznych rozwiązań. Doskonale ożywiają wnętrze, a uniwersalna forma sprawia, że dobrze komponują się zarówno z tradycyjnymi aranżacjami, jak i na wskroś nowoczesnym wzornictwem. Dostępne są w dużym wyborze kolorów i faktur, bez trudu znajdziemy więc produkt odpowiadający naszym gustom i potrzebom. 

Podstawową zaletą rolet tego typu jest jednak prostota montażu oraz łatwość, z jaką możemy regulować poziom jasności panujący we wnętrzach. Instalacja może być wykonana przy użyciu wkrętów lub w sposób bezinwazyjny, który wykorzystuje specjalne uchwyty. Modele wyposażone w prowadnice umożliwiają wykorzystanie tego atrakcyjnego rozwiązania nawet w oknach dachowych, świetnie sprawdzą się też w oknach z wywietrznikami. Regulacja ilości wpadającego światła to tylko jeden ruch ręką – proste, a przy tym całkowicie funkcjonalne rozwiązanie. Jeżeli jeszcze nie znacie rolet dzień noc, to zdecydowanie warto poświęcić im nieco uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here