oświetlenie wnętrza

Oświetlenie LED wytwarza światło do 90% wydajniej niż żarówki tradycyjne. Jak ono działa? Prąd elektryczny przepływa przez mikroczip, który oświetla maleńkie źródła światła, które nazywamy diodami LED, a rezultatem jest światło widzialne. Aby zapobiec problemom z wydajnością, ciepło wytwarzane przez diody LED jest pochłaniane przez radiator.

Żywotność produktów oświetleniowych LED jest definiowana inaczej niż w przypadku innych źródeł światła, takich jak żarówki żarowe lub świetlówki kompaktowe (CFL). Diody LED zazwyczaj nie „przepalają się” ani nie zawodzą. Zamiast tego doświadczają „spadku wartości strumienia świetlnego”, w wyniku czego jasność diody LED powoli przygasa z upływem czasu. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek „żywotność” diod LED jest określana na podstawie prognozy, kiedy strumień świetlny spadnie o 30 procent.

Diody LED są wbudowane w żarówki i oprawy do ogólnych zastosowań oświetleniowych. Małe rozmiary diody LED zapewniają wyjątkowe możliwości projektowe. Niektóre rozwiązania żarówek LED mogą fizycznie przypominać znane żarówki i lepiej pasować do wyglądu tradycyjnych żarówek. Niektóre oprawy oświetleniowe LED mogą mieć wbudowane diody LED jako stałe źródło światła. Istnieją również podejścia hybrydowe, w których stosowany jest nietradycyjny format „żarówki” lub wymiennego źródła światła, specjalnie zaprojektowany dla unikalnej oprawy. Diody LED oferują olbrzymią możliwość wprowadzania innowacji w kształtach oświetlenia i pasują do szerszego zakresu zastosowań niż tradycyjne technologie oświetleniowe.

Diody LED wykorzystują radiatory do pochłaniania ciepła wytwarzanego przez diodę LED i rozpraszania go w otaczającym środowisku. Zapobiega to przegrzaniu i spaleniu diod LED. Zarządzanie termiczne jest na ogół najważniejszym czynnikiem wpływającym na pomyślne działanie diody LED przez cały okres jej użytkowania. Im wyższa temperatura, w której działają diody LED, tym szybciej degraduje się światło i tym krótszy będzie okres użytkowania. Często spotykane w użyciu są profile LED. Profile aluminiowe do LED są niedrogie, lecz nadają dodatkowego uroku pomieszczeniu.

Produkty LED wykorzystują różnorodne unikalne projekty i konfiguracje radiatorów do zarządzania ciepłem. Obecnie postęp w materiałach umożliwił producentom projektowanie żarówek LED, które pasują do kształtów i rozmiarów tradycyjnych żarówek. Niezależnie od konstrukcji radiatora, wszystkie produkty LED, które uzyskały oznaczenie ENERGY STAR, zostały przetestowane pod kątem prawidłowego zarządzania ciepłem, tak aby moc światła była odpowiednio utrzymywana do końca ich znamionowej żywotności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here