Salon to miejsce dla całej rodziny, to tam można pozwolić sobie na odrobinę relaksu, wspólny film z najbliższymi, czy popołudniową drzemkę. Jako pomieszczenie służące wszystkim domownikom, powinno być przyjemne i na tyle uniwersalne, by uwzględniać wszystkich potrzeby. Funkcjonalnym meblem, który idealnie nadaje się właśnie do salonu jest sofa narożna.

Chcąc dobrze wykorzystać małą przestrzeń warto zdecydować się na tego typu siedzisko. Sofy te zazwyczaj są rozkładane, dzięki czemu w ciągu dnia służą nam za wygodne miejsce do odpoczynku, natomiast nocą, po rozłożeniu, stają się dużym i komfortowym łóżkiem. Ponadto sofy prezentują się znakomicie, są to modne meble, które dodają wnętrzu uroku oraz elegancji. Jak wybrać jakościową sofę? Oto podpowiedzi!

Estetyka ma iść w parze z praktyką

Decydując się na sofy skandynawskie warto wiedzieć, że najbardziej zadowoleni będziemy z modeli i stylowych i funkcjonalnych, czyli trwałych oraz łatwych w konserwacji. Oczywiście, to jaką wybierzemy, zależy od naszych upodobań, potrzeb i designu dominującego w całym mieszkaniu. Najbardziej jakościowe i łatwe w utrzymaniu są narożniki wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Możemy również znaleźć takie sofy, które obite są tkaniną, ale posiadają również dodatkową warstwę plamoodporną. Kolejny punkt to kolor – jasne sofy narożne mogą ubrudzić się szybciej. Najbardziej neutralny jest kolor szary, ponieważ pasuje on do każdego wnętrza i łatwo zestawia się z innymi meblami. Tak bezpieczne obicia z pewnością zostaną docenione przez osoby posiadające małe dzieci oraz zwierzaki. Jeśli jednak chcemy nieco optycznie zwiększyć przestrzeń w salonie, powinniśmy zdecydować się na sofę w jasnych barwach. Beżowe modele są również uniwersalne i na pewno długo będą modne.

Rozmiar sofy ma znaczenie

Ważnym elementem, który trzeba brać pod uwagę podczas kupna sofy narożnej jest jej wymiar. Istotna jest długość narożnika, ale również głębokość siedzisk oraz oparcie, ponieważ to będzie głównie wpływało na komfort podczas użytkowania. Będąc w sklepie możemy przetestować kilka modeli sof, by wybrać tą najbardziej jakościową oraz wygodną. Warto również sprawdzić powierzchnię miejsca do spania – dopiero po rozłożenia sofa prezentuje cały swój wymiar. Kolejna funkcja, którą powinien posiadać narożnik, to dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli lub mniej potrzebnych rzeczy. Sofy narożne zazwyczaj posiadają pojemne skrzynie – jest to bardzo przydatna funkcja. Nowoczesne sofy mogą posiadać także dodatkowe podnóżki, czy nawet sterowane automatycznie podłokietniki oraz zagłówki. Są to warte uwagi udogodnienia, które znacznie umilają domownikom odpoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here