fot. sofart.pl

Piękne wnętrza to marznie każdego z nas. Lubimy otaczać się ładnymi meblami i czynić przestrzeń wokół nas ładną, funkcjonalną i „oswojoną”. Z natury rzeczy pragniemy, żeby było przyjemnie, ładnie, miło i nieustannie do tego dążymy. Aby dobrze czuć się we własnym domu czy mieszkaniu, warto zaaranżować swoje wnętrza według osobistych preferencji, dostosowując je zarazem do przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, własnych oczekiwań i poczucia smaku.

Salon – miejsce szczególne

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu czy mieszkaniu jest pokój dzienny – miejsce odpoczynku, relaksu, intymności. To tu łapiemy parę chwil dla siebie w szaleństwie dnia codziennego, to tu czytamy książki w ulubionym fotelu, oglądamy filmy wieczorami i bawimy się z dziećmi. Salon to przestrzeń szczególna – serce domu. To miejsce, w którym jesteśmy dla siebie, dla bliskich i przyjaciół, w końcu pokój dzienny pełni często funkcję reprezentacyjnego pomieszczenia, w którym przyjmujemy gości, pijemy popołudniową herbatę w gronie rodziny czy spędzamy babski wieczór w towarzystwie przyjaciółek albo męskie spotkanie z piłką nożną w tle.

Warto zadbać o to, by to reprezentacyjne pomieszczenie wyglądało jak najlepiej – w końcu pokój dzienny pełni kilka funkcji w życiu rodzinnym, służąc nam na wiele różnych sposobów. To nie tylko przestrzeń relaksu! Zdarza się i tak, że to miejsce musi posłużyć jako pokój gościnny, kiedy udzielamy noclegu znajomym, którzy postanowili odwiedzić nas na dłużej. Wówczas fenomenalnie sprawdzi się wygodna sofa z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, która z jednej strony posłuży jako miejsce komfortowego noclegu, z drugiej pozwoli zaoszczędzić mnóstwo miejsca (w pojemniku na pościel można schować również odzież z zeszłego sezonu, np. zimowe kurtki, palta i futra). Po trzecie rozkładana sofa sprawdzi się nie tylko w takich sytuacjach awaryjnych, ale będzie również nieoceniona w każdej kawalerce, w której jest tylko jeden pokój i nie ma możliwości postawienia łóżka. Co ciekawe, taka kanapa może być naprawdę wygodna, a kiedy pozostawimy ją złożoną, będzie wyglądała całkiem niewinnie. Oto funkcjonalny mebel na miarę XXI wieku!

fot. sofart.pl

Efektywność nade wszystko

Efektywne wykorzystanie salonu naprawdę jest możliwe! Warto umiejętnie wykorzystać potencjał, jaki drzemie w tym pomieszczeniu, i tak zaaranżować przestrzeń w salonie, by uczynić to wnętrze możliwie komfortowym i atrakcyjnym. Jeśli natomiast mamy nieco więcej miejsca w domu czy mieszkaniu, wybierając idealną sofę, możemy mieć na uwadze jedynie aspekty wizualne. Hitem ostatnich sezonów są piękne meble do salonu, które wpisują się w nowoczesny design, a zarazem nawiązują do ponadczasowej klasyki. Takie połączenie przypadnie do gustu większości z nas! Do salonu pięknie pasuje np. sofa skandynawska, która jest niezwykle efektowna i subtelna. Niepowtarzalnego klimatu dodają jej urocze nóżki, obłe kształty, wygodne oparcia i poręcze, a także ewentualne przeszycia czy dodatkowe poduszeczki. To element obowiązkowy w salonach w stylu vintage czy retro – krótko mówiąc, to piękny mebel do pięknego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here